15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedilerdehalsizlik

Kedilerde Halsizlik Sebepleri

Kedilerde Halsizlik Sebepleri

Kedilerde görülen sağlık sorunlarının baş sırasında halsizlik yer alıyor. Kedilerde halsizlik sebepleri farklı değişkenlere bağlı olarak görülebiliyor. Kedilerde halsizliğin oluşumuna zemin hazırlayabilecek faktörlerin bilinmesi sayesinde, hangi sebeplerden dolayı halsizliğin oluştuğu da rahatlıkla gözlemlenebilir.

Kedilerde Halsizliği Oluşturan Etkenler Neler?

Sizlerde kedim çok halsiz diyenlerdenseniz gelin nedenlerine beraber bakalım;

Beslenme Değişiklikleri: Kedilerin beslenmesinde düzenli olarak aynı mamaların kullanılması önemlidir. Mama değişimleri genel olarak kedilerin sevmediği bir durumdur. Ev kedileri için özellikle aynı mamanın kullanımı bir beslenme alışkanlığı haline geldiğinden dolayı, değişiklik durumlarında hassasiyet gösterebilme durumunda olabilirler. Farklı besinler, bozuk gıdalar ve daha farklı beslenme değişiklikleri sebebiyle kedilerde halsizlik durumu söz konusu olabiliyor.

Parazitler: Parazitler, kedilerin halsiz olmasında önemli rol oynayan etkenlerdir. Özellikle sürekli olarak parazit muayenesi yapılmayan kedilerde halsizlik seviyesi daha şiddetli görülebilir. Veteriner tarafından düzenli parazit kontrolü sayesinde halsizlik oluşumunun önüne geçilebilir.

Ağız ve Diş Sorunları: Kediler, ağız ve dişlerde meydana gelen problemlere karşı hassastırlar. Kedilerde halsizliğin oluşumunu tetikleyebilecek farklı ağız ve diş sorunları mevcuttur. Ağız içerisinde yara, dilde yara, ağız mukozası lezyonları, diş hastalıkları ve diş hastalıkları başlıca sorunlar arasında yer alır.

Sindirim Sistemi Hastalıkları: Kediler yavruluk dönemlerinden yetişkinlik dönemlerine kadar olan her evrede sindirim sistemi hastalığıyla karşı karşıya kalabilirler. Sindirim sistemi hastalıkları sebebiyle kedilerde halsizlik oluşumunun ortaya çıkması mümkündür. Ani başlayan halsizlikler özellikle sindirim sistemi kaynaklı olabilir.

Bu makalemizde kedilerde halsizlik neden olur ? sorusunun cevaplarını inceledik.

Originally posted 2020-10-15 12:15:46.

Paylaş:
Kategori:Sağlık
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Psikolojik Sorunlar
SONRAKİ PAYLAŞIM
Mito Kedi Maması Kaliteli mi?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN