15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
evde-kedi-beslemek

Evde Kedi Beslemek

Evde Kedi Beslemek

Tüm şirinlikleri ve hareketlilikleri ile kediler, bulundukları her ortama neşe katmayı başarıyor. Tüm kedilerin kendilerine özel bir karaktere sahip olması her kedide alınacak yaklaşım ve keyif birbirinden tamamen farklı olmaktadır. Bu denli özel ve sıra dışı bir deneyimi sunuyor olması nedeni ile kedilerle yaşam en fazla heyecan veren olgulardan birisidir. Bu nedenle de evde kedi beslemek her zaman ilk tercihlerden birisi olarak öne çıkıyor. Evinde kedi beslemeyi düşünenlerin mutlaka göz ardı etmemeleri gereken ciddi sorumluluklar ve bunlara bağlı çeşitli hususlar bulunmaktadır. Hem kedi için iyi, sağlıklı ve rahat bir yaşam alanı oluşturmak hem de kendiniz için uygun olan bir yaşam alanı standartları yaratabilmeniz için bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Evde Kedi Beslemek Ciddi Bir Sorumluluk

Evde kedi beslemek gibi yaklaşım içerisinde olunması durumunda öncelikli olarak bunun ciddi bir sorumluluk olduğunun bilincine varılması gerekmektedir. Tıpkı bir bebek veya çocuk gibi bakımından temizliğine, tuvalet ihtiyaçlarından beslenmesine kadar her bir şeyin sorumluluğu doğal olarak sahibinin üzerinde olur. Genel sağlık durumunun sıkı takibi de bunlara ek sorumluluğun ciddiyetini arttıran temel faktörlerden birisidir. Gün içerisinde mamasını yiyip, yemediği, tuvaletini yapıp, yapmadığı gibi pek çok şeyin takibinin sahibi tarafından doğru ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Kediler hijyenik canlılar olduklarından dolayı yaşam alanlarındaki her bir detayın ona göre düzenlenmesi çok önemlidir. Özellikle kendisini rahat hissetmesi ve psikolojisinin iyi olması için her zaman tuvaletinin, yattığı yerin ve yemek kabının temiz tutulması gerekir.

Kediler Psikolojik Açıdan Hassas Canlılar

Psikolojik açıdan kediler her türlü yaklaşımdan fazlasıyla etkilenebilmektedir. Yüksek sesle konuşmak, istemediği bir şeyin yapılması, başka kedinin sevilmesi, tuvaletinin temiz olmaması,  mamasının düzenli olmaması ve daha pek çok şey kedi psikolojisi üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. İyi ve kaliteli bir yaşam standardı için evde kedi beslemek sadece fizyolojik ihtiyaçları ile değil psikolojik ihtiyaçları ile de ilgilenmeyi gerektirmektedir. Bu şekilde çok daha güvenli ve çok daha sağlıklı bir ilişki kurulabilmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle de kedi psikolojisi konusunda evde kedi beslemeye başlamadan önce mutlaka bilgi edinilmelidir.

Originally posted 2021-01-11 13:34:23.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Aşılarının Zamanları ve Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
En Güzel 100 Egzotik Kedi İsimleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN