15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
british shorthair

British Shorthair Kedi Bakımı

Dünya genelinde pek çok kedi ırkı bulunmakta ve her ırkın da kendine has karakteristik özellikleri ortaya çıkmaktadır. Ancak çok sevilen ve insanlar için küçük, sevimli bir dost niteliği taşıyan British Shorthair cinsi kediler ise yalnız yaşayanlar için oldukça ideal bir kedi türü olarak meydana çıkmaktadır. Bu cinse mensup olan kediler gri kürkleri ve renkli gözleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle orta boylu ve iri yapılı olmaları ile de bilinmektedir. Tüm bunların yanı sıra British Shorthair cinsi kediler cana yakın ve sevecen olarak da bilinmektedir. Bu kedilerin bakımı ile ilgili olarak bilinmesi gereken belli hususlar da bulunmaktadır. Bu hususlar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

British Shorthair Kedi Bakımında Bilinmesi Gerekenler

 

  • British Shorthair cinsi kediler oldukça kaslı ve hareketli olduğundan beslenme konusu oldukça önemlidir. Düzenli ve dengeli beslenmesine mutlaka dikkat etmek gerekmektedir.
  • Hareketli olan bu kedi cinsinde bir diğer önemli faktör ise yeterince hareket edebilmesidir. Kaslarının ve reflekslerinin güçlenmesi tamamen bu faktörlere bağlıdır.
  • Çok sakin bir yapısı olması nedeniyle bu cinsin bakımı oldukça kolaydır. Zamanının çoğunu uykuda geçirmektedir. Güneşli alanların bu cins için yaratılması oldukça önemlidir.
  • British Shorthair kedi cinsinde bir diğer önemli faktör ise yeterli sayıda oyuncağının olmasıdır. Bu sayede fiziksel yapısı daha çabuk güçlenmektedir.

Originally posted 2020-10-17 13:33:21.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Proline Kedi Maması Kaliteli Mi?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Veteriner Ücretleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN