15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proline-kedi-mamasi

Proline Kedi Maması Kaliteli Mi?

Proline Kedi Maması Kaliteli Mi?

Proline, Kedilerin sağlıklı beslenmesi açısından son derece zengin kedi maması çeşitliliği sunan bir markadır. Dünya genelinde kedi sahiplerince en fazla tercih edilen markalardan birisi olarak da gösterilmektedir. Yetişkin kediler ve yavru kediler için farklı formüllere sahip kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Proline kedi maması balık, ciğer, kırmızı et ve tavuk şeklinde farklı aromalara sahiptir. Paketi üzerinde belirtilen eti içeriğinde bulunduran markalardan birisidir. Çoğu markada paketinde belirtilen etin, mama içeriğindeki yüzdesi 5% seviyesini geçmeyebiliyor. Ancak Proline kedi mamalarında böyle bir durum söz konusu değil. Hatta çoğu mamasında tahıl ya düşük seviyede ya da hiç bulunmuyor.

Proline Yavru Kedi Mamaları

Yetişkin kedilere nazaran yavru kediler çok ama çok daha yüksek hassasiyete sahiptir. Dışarıdan gelebilecek her türlü riske karşı vücutları fazlasıyla açık ve dirençsizdir. Bu durumda hayati risk taşıyabileceği sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Bunun önlenebilmesi için kaliteli ve sağlıklı bir beslenme düzeniyle vücudunun desteklenmesi gerekir. Proline kedi maması markası yavru kediler için ürettiği özel formüllü kedi mamalarıyla tam olarak bunu sağlamaktadır. 1-5 aylık, 3-6 aylık ve 6-12 aylık ile 12 ay ve üzeri olacak şekilde yavru kedilerin gelişim dönemlerine göre değişen vitamin ve protein değerlerine sahip kedi maması çeşitleri sunmaktadır.

Proline Sterilised Kedi Maması

Tüm kedi maması markalarında bulunan çeşitlerden birisi olan sterilised kedi mamaları, kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilir. İnsanlarda görülebilen kum ve taş düşürme gibi sağlık sorunun aynısı kısırlaştırılmış kedilerde de görülebilmektedir. Bunun önlenmesi için sterilised kedi maması kullanılması gerekir. Proline kedi maması çeşitlerinde de bulunan sterilised kedi mamaları da tam olarak bunu sağlar. Kristalleşmeyi önleyebilecek besin değerlerine sahip olduğu gibi kısırlaştırılan kedinin sadece vücudunun ihtiyaç duyduğu kadar besin alımı gerçekleştirmesini sağlar. Kısırlaştırılmış kedinin kilosunu koruyabilmesi oldukça zordur. Proline sterilised kedi maması ile kısırlaştırılan kedilerin kilo kontrolünün düzenlenmesi ve dengelenmesi mümkündür. Bu şekilde kısırlaştırılan kedilerde sıkça görülen obezite sorunuyla da karşı karşıya kalmasının önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Originally posted 2021-01-09 13:00:25.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Temel Kedi Eğitimi Nasıl Yapılır ?
SONRAKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Bakımı

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN