15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
britishshorthair

British Shorthair Kedi Özellikleri

British Shorthair Kedi Özellikleri

British Shorthair Kedi Özellikleri

 

Dünya genelinde pek çok kedi ırkı ve bu kedi ırklarına bağlı olarak da pek çok çeşit kedi bulunmaktadır. Fiziksel ve karakteristik özellikleri farklı olan bu kediler arasında yine ön plana çıkan diğer bir cins ise British Shorthair cinsi kedilerdir. Sevecen ve oyun sever olan bu kediler genellikle yalnız yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Elbette her kedi ırkının kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler de diğer kediler ile aradaki farkların ortaya çıkmasına meydan vermektedir. British Shorthair cinsi kedilerin bilinen en genel özellikleri ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Genel Özellikler

 

  • British Shorthair cinsi kediler gri kürkleri ve renkli gözleri ile ön planda olan farklı kedilerdir. Gözleri genellikle mavi, altın sarısı ya da turuncu olarak bilinmektedir. Nadir de olsa yeşil gözlü olanlarına rastlanmaktadır.
  • Oyuncu olan bu kediler kalabalık aileler ile yaşamayı sevmektedir. Oyun oynamaya bayılırlar ve evdeki herhangi bir nesneyi kolay bir şekilde oyuncak olarak kullanabilmektedir.
  • British Shorthair cinsi kedilerde bir diğer önemli özellik orta boylu ve iri yapılı olmalarıdır. Kasları oldukça güçlü olan bu kediler, yaptıkları egzersizler ile kendilerini hızlı bir şekilde geliştirebilmektedir.
  • Bir diğer önemli özellikleri ise uykuyu çok sevmeleridir. Özellikle güneşlenmeye ya da güneş altında uyumayı bu cins kediler çok sevmektedir.

Originally posted 2020-10-23 11:35:50.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Yatağı Çeşitleri
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Tırmalama Tahtasının Önemi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN