15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
british shorthair kedi

British Shorthair Kedi

British Shorthair Kedi

british shothair

British Shorthair Kedi Büyük Britanya kökenli olan kedi türlerine verilen addır. Pek çok ülkede olduğu gibi bu kedi ırkı Türkiye’de de oldukça sevilmektedir. Farklı bir ırk olması da yine çok sevilmesinin nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle gri renkli bir kürke ve mavi gözlere sahip olması da bu kedileri diğer ırklardan çok daha çekici kılmaktadır.

Orta boylu olan bu kedilerin huyları da diğer kedilere oranla daha farklıdır. Gözleri bakır, sarı ya da mavi olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumda etken faktör de yine hangi familyadan geldiğine bağlıdır. Sıcak kanlı olan ve oyun oynamayı çok seven bu kedi cinsi, yalnız yaşayan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir kedi cinsi olarak da bilinmektedir.

Genel Özellikleri

  • British Shorthair kedilerin bilinen özellikleri arasında çok sıcak kanlı olmaları ve oyunu sevmeleri önde gelmektedir.
  • Kürkleri gridir ve göz renkleri farklılık gösterebilmektedir. Genellikle mavi, altın sarısı ya da turuncu göz rengine sahip olan bir kedi cinsi olarak bilinmektedir.
  • Yuvarlak beden hatlarına sahip olan bu kedi, aynı zamanda iri yapısı ile de ön plana çıkmaktadır.
  • Kış aylarında vücut ısısını koruyabilmesi için derisinin kalınlığı daha da artmaktadır.
  • British Shorthair cinsi kediler sıcakkanlılığı ile bilinmektedir. Kalabalık ailelerde olmayı seven bu kediler oyun oynamayı da çok sevmektedir.

Eğer bir british shorthair kedi almayı düşünüyorsanız “British Shorthair Kedi Özellikleri” isimli makalemizide okumanızı tavsiye ederiz.

Originally posted 2020-11-03 21:23:15.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Banyo!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kediler İçin Ev Yapımı Yiyecekler!

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN