15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Kediler Mobilyadan Nasıl Uzak Tutulur?

Kediler Mobilyadan Nasıl Uzak Tutulur?

Kediler Mobilyadan Nasıl Uzak Tutulur?

Bazı insanlar mobilyalarını kedileriyle paylaşmaktan hoşlanırken.Bazı insanlar ise kedilerinin mobilyalara zarar vereceği korkusuyla,uzak durmasını tercih eder.Fakat tabi ki ikince seçeneği sağlamak oldukça zorlu bir seçim olabilir.Bu yazımızda kedinizi mobilyalarınızdan nasıl uzak tutabileceğinize değineceğiz.

Pozitif Güçlendirme ile Eğitim Tekniği

Kedinizi ne zaman bir şey yapması veya yapmaması için eğitirseniz, pozitif donatıya odaklanın.Bu, kedinize ne yapmasını istediğinizi göstermeniz ve onu yaptığı için ödüllendirmeniz gerektiği anlamına gelir.Bu eğitim tekniği cezalandırma tekniğinin tam tersidir.Tabi cezalandırma tekniğini hiç bir şekilde kullanmanızı önermiyoruz.

Bağırmak, su püskürtmek ya da yüzmek gibi negatif cezalandırmalar, kedinizle olan hassas bağınıza zarar verebilir ve korkmasına neden olabilir.

Buna karşılık, kedinize çeşitli durumlarda ne yapmasını istediğinizi göstermek ve ona yaptığı zaman ona büyük ödüller vermek, onun için neon tabela gibi, istediklerinizin açık bir ifadesidir. Ve istediğinizi yapmanın onun için daha faydalı olduğunu bilmesini sağlar.

Kediler Mobilyadan Nasıl Uzak Tutulur?

Pozitif Güçlendirme ile Kediniz Mobilyalardan Nasıl Uzak Tutulur?

Kedinize mobilyalardan uzak durmayı öğretiyorsanız, önce onun için kabul edilebilir alternatifleriniz olmalıdır.Bu, çok fazla rahat kedi yatağı, tırmalama direği ve evinizin her tarafında bulunan, özellikle de atlamayı sevdiği nesneler olabilir.Kedinizin üstüne çıkmasını istemediğiniz mobilyaların yakınlarına bu nesnelerden en az bir tanesini yerleştiriniz.Kediniz mobilyanızın üzerine çıkmak istediğinde.Hemen kedinizi yakında ki herhangi bir nesneye yönlendiriniz.Kediniz nesneye yönlendiğinde orada kalması halinde ona ödül verebilirsiniz.

Unutmayın, kedinizi mobilyadan uzak durmak için eğitmek zaman ve sabır ister.

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-11-27 11:31:53.

Paylaş:
Kategori:Eğitim
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Evcil Hayvan Ürünleri
SONRAKİ PAYLAŞIM
Habeş Kedisi ve Özellikleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN