15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kediler

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yavru Kedi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda yavru kedi bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyoruz.

Yavru kediler, bakım konusunda yetişkin kedilere göre daha fazla ilgi gerektirirler. Yavru kedi bakımında dikkat edilmesi gereken detaylar sayesinde kedilerin daha sağlıklı olması sağlanabilir.  Yavru kedi bakımı için olmazsa olmaz detayların bilinmesi sayesinde en iyi şekilde yavru kedilerin bakımı gerçekleştirilebilir.

Yavru Kedinizin İhtiyaç Malzemeleri

Mama ve Su Kabı: Mama ve su kabı, yavru kedilerin günlük olarak gerekli olan ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça önemlidir. Ters dönmeyecek şekilde ağırlığa sahip olan ürünlerin kullanılması sayesinde doğru temin gerçekleştirilebilir ve yavru kediler de daha rahat şekilde mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Kedi Kumu: Kedi kumu yavru kediler için önemli bir ihtiyaçtır. Kedi kumu sayesinde evde hem istenmeyen sonuçların önüne geçilir hem de kediler açısından bir rahatlık sağlanmış olur.

Kedi Tuvaleti: Tuvalet ihtiyaçlarını giderebilecekleri hijyenik bir ortam sağlayabilmek adına yavru kediler için kedi tuvaleti bakımda es geçilmemesi gereken bir detaydır.

Yatak: Yavru kedilerin kendilerini güvende hissedebilecekleri bir yatakta uyumaları gelişim aşamalarında sağlıklarını olumlu anlamda etkiler.

Taşıma Çantası: Veterinere götürülürken rahat etmeleri yavru kediler için önemlidir. Taşıma çantası sayesinde yumuşak ve kapalı bir alanda kolaylıkla taşınabilmeleri sağlanabilir.

Yavru Kedilerde Beslenme

Yavru kediler, yemek konusunda seçici davranabilirler. Profesyonel kedi mamaları, market mamaları ve veteriner mamaları arasından yapılacak doğru seçimler sayesinde yavru kedilerin doğru beslenmesi sağlanabilir. Yavru kedilerin büyümelerini sağlıklı şekilde gerçekleştirebilmeleri adına mamalar oldukça önemli bir yere sahip olmalarıyla yüksek etkiye de sahiptirler.

 

 

Originally posted 2020-12-09 12:40:58.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Evde Kedi Bakımı için Hangi Ürünler Gereklidir?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerin Tüy Dökmemesi İçin Neler Yapılmalıdır ?

1 Yorum

  • Ocak 18, 2018 at 10:27 am
    Muhammet Kılınç

    2 hafta önce kedilerim doğum yaptı çok mutluyum makaleyi okuduk dan sonra fark ettim ki bir kaç şeyi yapmıyormuşum yazdığınız makale için teşekkür

    CEVAPLA

YORUM GÖNDERİN