15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi tüyü

Kedilerin Tüy Dökmemesi İçin Neler Yapılmalıdır ?

Kedilerin Tüy Dökmemesi İçin Neler Yapılmalıdır ?

Kediler, sahip oldukları tüyleri dökebilen canlılar oldukları gibi bazı durumlarda yaşanan sık tüy dökülmesi sorunları içinden çıkılamaz durumları beraberinde getirebiliyor. Kedilerin tüy dökmemesi için mevcut olan yöntemlerin kedi bakımı için uygulanabilir olması sayesinde, daha az tüy dökme sorunu gözlemleyebilmek mümkündür.

Kedilerin Tüy Dökmesini Azaltmak için Etkili Yöntemler Neler?

Sağlık Kontrolleri

Kedilerin sağlık sorunları olup olmadığını net olarak anlayabilmek adına uzman veteriner yardımıyla sağlık kontrollerini sağlamak oldukça önemlidir. Sağlık kontrolleri gerçekleştirilen kedilerin tüy dökme problemi oluşturması, veterinere götürülmeyen kedilere oranla daha az seviyededir. Veteriner haricinde fark edilemeyecek küçük fakat bir o kadar önemli detaylar nedeniyle kedilerin tüy döktüğü bilinir.

Düzenli Tarama İşlemi

Mevsim geçişlerinde özellikle oldukça sık bir şekilde tüy döken kedilerin, tüy dökmesini azaltmak için düzenli tarama gerçekleştirilmelidir. Düzenli tarama sayesinde dökülen tüy oranında yaşanan azalma sayesinde kedi bakımı da sağlanmış olur.

Doğru Beslenme

Kedilerin tüy sağlıklarını koruyabilmek adına doğru beslenmelerini sağlayabilmek oldukça önemli bir unsurdur. Doğru beslenen kedilerin çok daha az tüy döktükleri kolaylıkla görülebilir. Kediler için doğru beslenmeyi oluşturabilmek adına kedinin yaşı ve aynı zamanda sahip olduğu sağlık sorunları varsa bu gibi detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Susuzluk Kedilerin Tüylerini Dökmesine Neden Olur

Kedilerin yeme ihtiyaçları olduğu gibi su ihtiyaçları da bulunur. Günlük olarak yeterli seviyede su tüketimine sahip olan kedilerin tüy dökülmeleri daha azdır. Bu nedenle tüy dökmesini engellemek için su kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerekir.

Originally posted 2020-12-10 13:31:57.

Paylaş:
Kategori:Sağlık
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Yavru Kedi Bakımı Nasıl Yapılır ?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Parazit Aşısı Hakkında 5 Bilgi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN