15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
karakedi

Kedi Yatağı Çeşitleri

Kedi Yatağı Çeşitleri

 

Kediler oyun sever varlıkların olmasının yanı sıra rahatlarına da epey düşkün olarak bilinmektedir. Bu nedenle de belli ürünlere aşırı düşkün bir yapıya sahiptirler. Günün belli zamanını uyuyarak geçiren kedilerin daha rahat uyuyabilmesi ve sağlıklı bir gelişime sahip olabilmeleri için ise kedi yatağı gibi ürünler satışa sunulmaktadır. Kedi yataklarının pek çok modeli ve yapısı bulunmaktadır. İç mekan ve dış mekan için özel olarak üretilen bu yataklar sayesinde kedilerin kaliteli bir uyku uyuyabilmesi de sağlanabilmektedir. Bir diğer önemli faktör ise, kemik yapılarının da bu yataklara bağlı olarak gelişiyor olmasıdır. Kedi yataklarının çeşitleri aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Su Geçirmez Kedi Yatakları

 

Genellikle dış mekanda kullanılan bu kedi yatağı modeli, yağmur ve kar sularından korunmak için tasarlanmıştır. Bu sayede kediler olumsuz hava şartlarından etkilenmemektedir. Yumuşak bir dokuya sahip olan bu ürünler iç mekanlarda yavru kedilerde de kullanılabilmektedir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanmamış olan kedilerde bu özellik oldukça önemlidir.

Elyaf Kedi Yatakları

 

Bu kedi yatağı çeşidi, yumuşak bir yapıya sahiptir. Elyaf ile doldurulmuş olan kedi yatakları, kışın kedilerin ısınmasına da olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda bu ürünler yıkanabilir özelliktedir. Tuvaletini yatağa yapan kediler için büyük kolaylık sağlayan bu ürün aynı zamanda kolaylıkla çamaşır makinesinde de yıkanabilmektedir. Böylelikle kediler için hijyenik bir ortam da sağlanmış olmaktadır.

Originally posted 2020-10-22 20:15:31.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Evi Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Özellikleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN