15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Veteriner Ücretleri

Veteriner Ücretleri

Veteriner Ücretleri

Veterinerlik oldukça kutsal bir meslektir. Bunun en büyük nedeni bizlerin dostu, değerli canlar taşıyan hayvanların hastalıkları ve sıkıntılarıyla ilgilenmeleridir.

Hayvanlar hepimizin dostlarıdır. Bu nedenle ücreti ne kadar olursa olsun sahiplendiğimiz hayvanları ya da sokak hayvanlarını tedavi ettirmeyi ihmal etmememiz gerekir.

Sadece sokakta yaşayan hayvanlar ya da evlerimizde baktığımız evcil hayvanlar değil, doğada ve ormanda yaşayan hayvanların da tedavisi yapılmalı ve gerekli müdaheleler yerine getirilmelidir.

Güncel Veterinerlik Ücretleri

Oldukça değişken olan veterinerlik ücretlerinin kesin bir miktarı yoktur. Kimi veteriner daha uygun şartlarda daha pahalı ücretlere muayene yapabildiği gibi kimi veteriner ise daha ucuz ücretlere hayvanların tedavi ve muayenesini yapmaktadır.

Veterinerlik ücretlerinin ortalamasını öğrenebilmemiz mümkündür.

Veteriner Muayene Ücretleri

  • Birçoğumuzun evinde beslediği kedilerin genel muayene ücretleri 90-130 türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.
  • Kedilerin sadece kontrol amaçlı yapılan muayenelerdeki ücret ise 50-70 türk lirası arasında değişmektedir.
  • Evcil hayvanlardan diğeri olan köpeklerin muayene ücretleri kedilerle benzerlik göstermektedir. Kontrol muayenesi ücretleri 50-70 türk lirasıyken genel muayene ücretleri 90-130 türk lirası arasındadır.
  • Kedilerin ve köpeklerin bazı zamanlarda çok acil bir şekilde tedavi edilmesi gerekebilmektedir. Bu durumlarda ödenecek ücretler ikisi için de 110 lira ile 160 lira arasında değişiklik göstermektedir.
  • Kafeslerde yaşayan kuşların muayene ücretleri 40 türk lirası ile 70 türk lirası arasındadır.
  • Sürüngen hayvanların muayene ücretleri 60-110 türk lirası arasında değişirken kemirgen hayvanların muayene ücretleri ise 40-110 türk lirası arasında değişim göstermektedir.

Geçmiş Veteriner Ücretleri

Geçmişteki veteriner ücretleri  şimdikine göre daha ucuz olsa da son yıllarda ücretlerde ufak miktarda değişimler gerçekleşmektedir. Bu ufak miktardaki değişikliğin nedeni ise ekonominin yıllar geçtikçe pahalılaşmasıdır.

Kuduz Ve Enfeksiyon Ücretleri

Kediler ve köpeklerde kuduz muayene ücretleri çeşitlilik gösterirken ücretler genelde 85-110 türk lirası arasında değişmektedir.

Kedi ve köpekler başta olmak üzere hayvanlardaki enfeksiyon ücretleri ise 35-75 türk lirası arasında değişmektedir. Eğer enfeksiyon büyükse ( intraartiküler enfeksiyon) ücretler 130 hatta 160 türk lirasına çıkabilmektedir.

Ek Ücretler

Veterinerlikteki laboratuvarda yapılan ücretler 55-110 lira arasında, radyoagrafi muayene ücretleri 90-950 lira arasında seyrederken ameliyat ve cerrahi müdahaleler 100 liradan başlayıp duruma göre 1400 liraya kadar çıkabilmektedir.

Originally posted 2020-10-16 21:17:56.

Paylaş:
Kategori:Sağlık
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Bakımı
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Sahiplendirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN