15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedievi

Kedi Evi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerin vazgeçilmez sevimli varlıkları olarak bilinen kediler, insanlar ile uyum içinde yaşamlarını sürdürebilen nadir canlılardan biridir. Elbette ev hayatına zaman içinde alışan bu hareketli varlıkların da sağlıklı gelişebilmesi için belli ürünlerin satın alınması gerekmektedir. Kedi evi de bu ürünlerin başında yer almaktadır. Kedi evleri, kedilerin hoş vakit geçirebilmesi, kendilerini güvende hissetmesi ve uyku zamanlarını geçirebilmeleri için oldukça önemli bir üründür. Aynı zamanda kediler bu ürün sayesinde olumsuz hava şartlarından da etkilenmemektedir. Bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Kedi Evi Seçerken

 

  • Kedi evi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında ilk faktör evin genişliğidir. Kedinin boyutuna göre seçim yapılmalı, içinde rahat hareket etmesi sağlanmalıdır.
  • Bir diğer önemli faktör kedi evinin sağlam bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Kanserojen maddeler içeren kedi evleri kedilerin sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir.
  • Kedinin boyutuna göre alınmayan kedi evleri, yine kedinin içerisinde küçük kazalar geçirmesine neden olabilmektedir.
  • Kedi evi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise, kedi evinde zarar verici aparatların bulunmamasıdır. Sürekli hareket halinde olan ve sıçramayı seven kediler bu aparatlar nedeniyle kazalar geçirebilmektedir. Bu nedenle kedi evi seçimi yaparken bu noktalara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Originally posted 2020-10-17 22:44:37.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Sahiplendirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Aşılarının Zamanları ve Fiyatları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN