15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kediyatağı

Kedi Yatağının Faydası

Kedi Yatağının Faydası

 

Kediler, rahatlarına dükün hayvanlardır ve genellikle uyumayı da çok sevmektedirler. Özellikle yavru kediler zamanlarının pek çoğunu uyuyarak geçirmektedir. Oyuncu olan bu küçük dostlar aynı zamanda belli ürünler sayesinde daha da sağlıklı gelişebilmektedir. Kedi yatağı da bu ürünlerin başında yer almaktadır. Sağlıklı bir gelişim sürecine dahil olması gereken kedilerin mutlaka rahat bir yatakta uyumaları gerekmektedir. Elbette bu ürünün kedilerin gelişiminde de büyük etkisi bulunmaktadır. Kedi yatağının faydaları ve kediler üzerindeki etkisi aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Kedi Yatağının Kediler Üzerindeki Etkisi

 

  • Kedi yatağı kediye ait olan bir eşya olduğu için kendisine uygun bir yatakta uyuması ve yalnız yatması bu küçük dostların özgüven duygusunun gelişmesine yardımcı olmaktadır.
  • Yavru kediler tuvalet alışkanlıklarını kazanana kadar evin belli alanlarında tuvaletlerini yapabilmektedir. Bu alanlara sahipleri ile birlikte yattıkları yataklar da dahilidir. Bu nedenle kendi yatağına tuvaletini yapması temizlik açısından da kolaylık sağlamaktadır.
  • Kedi yatağı yumuşak bir dokuya sahip olduğundan kedilerin daha kaliteli ve rahat bir uyku uyumasına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle evde bakımı üstlenilen kedi için uygun bir yatak seçilmesi sağlıklı gelişmesi için de büyük önem arz etmektedir.
  • Kedilerin kendi yataklarında uyuması, bu alanın kendilerine ait bir alan olduğunu da anlamalarını sağlamaktadır. Yer belirleme konusunda verilecek eğitimlerde bu nokta oldukça önemlidir.

Originally posted 2020-10-29 12:33:34.

Paylaş:
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Scottish Fold Kedi Irkı
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kediler Kedi Evine Nasıl Alıştırılır?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN