15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
enjoy-kedi-mamasi

Enjoy Kedi Maması Kaliteli Mi?

Enjoy Kedi Maması Kaliteli Mi?

Fiyatları açısından oldukça ekonomik olması nedeni ile Enjoy kedi maması Türkiye’de en çok tercih edilen kedi maması markalarından birisidir. Ancak sağlıklı kedi beslenmesi için mama seçiminde daha hassas bir yaklaşım sergilenmesi gerekliliği nedeniyle Enjoy markalı kedi mamalarının kaliteli ve sağlıklı olup, olmadığı da incelenmelidir. Kedinin sağlıklı beslenme ve vücut gelişimi için gerekli olan besin değerlerini karşılayıp, karşılamadığına dikkat edilmesi çok önemlidir. Enjoy, her şeyden önce her kedi için mevcut olan farklı durumlarına yönelik geliştirilmiş kedi maması çeşitleri konusunda en geniş ve en zengin yelpazeye sahiptir.

Enjoy Kedi Maması Tahıl Oranı

Günümüzde pek çok mama markası tarafından evcil hayvanlar için üretilen mamalarda yüksek tahıl oranlarına yer veriliyor. Bu pek çok kişi sağlıklıymış gibi gelse de aslında kedilerin sağlığı açısından ciddi riskler teşkil edebiliyor. Enjoy kedi maması markası da piyasadaki çok sayıdaki ekonomik kedi maması markası gibi ürünlerinin içeriğinde tahıla yer vermektedir. Hemen hemen tüm mama çeşitlerinde pirinç bulunmuyor. Ancak glisemik indeksi yüksek olduğu bilinen mısırın, mamalarında bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle metabolik açıdan sağlık sorunları bulunan kediler için Enjoy markası tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu tahıllı gıdalar, kedilerde sindirimi oldukça zorlar. Bu durumda obezite başta olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Metabolizma sorunları bulunmayan ve ileri yaşlarda bulunmayan kediler için tercih edilebilir bir kedi mamasıdır.

Enjoy Kedi Maması Et Oranı

Enkoy kedi mamaları içeriğinde genellikle 50% işlenmiş hayvansal protein bulundurmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde son derece olumlu gibi görülse de bu yönünden de Ejony kedi maması markası pek olumlu bir konumda bulunmuyor. Özellikle de her tür hayvanın parça ve gövdesinden elde edilen işlenmiş et içerdiği anlamına gelmektedir. Metabolik hassasiyeti bulunan ve bununla birlikte özel sağlık durumuna sahip olan kediler için Enjoy markasının kedi mamaları pek fazla önerilmemektedir. Ancak uygun fiyata sahip olması dolayısı ile fiyat-performans dengesi açısından son derece uygun bir ürün olarak, günümüzde son derece yoğun şekilde tercih edilmektedir.

Originally posted 2021-01-07 13:00:27.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Uyuz Belirtileri ve Tedavisi
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Psikolojik Sorunlar

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN