15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi maması

Kaliteli Kedi Maması İçerisinde Olması Gerekenler Neler?

Kedilerin düzgün ve sağlıklı beslenebilmeleri için kedi mamaları oldukça önemli bir konumda bulunuyorlar. Kedi maması birbirinden ayrılarak satışa sunulan ürünler olmalarıyla beraber aynı zamanda farklı özellikleri bulunduruyorlar. Her kedi maması aynı seviyede olmadığından dolayı, kedi maması seçimi yapılırken her zaman özenli davranılması gerekir. Kaliteli kedi mamaları kedilerin sağlığına ve beslenmelerin pek çok açıdan avantaj kazandırır.

Kaliteli Kedi Maması İçerisinde Olması Gerekenler Neler?

Kaliteli kedi maması sınıfında yer alan mamaların beraberinde getirdikleri avantajlar sayesinde kediler daha sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığı kazanabilirler.

Kolay Sindirilir

Kaliteli kedi mamalarının en önemli özelliği kolay sindirilir olmalıdır. Kediler için kolay sindirim sayesinde, huzursuzluk oluşumunun önüne geçilmesi mümkündür.

Deri Sağlığı

Kedilerin deri sağlığı mamalarla doğrudan ilişki içerisindedir. Kaliteli kedi mamaları sayesinde deri sağlığı kedilerde çok iyi bir seviyeye getirilebilir. Parlak bir deriye mamalar sayesinde sahip olabilen kediler taranma konusunda kolaylık sağlarlar.

Kemik Yapısı Gelişimi

Özellikle yavru kediler için kemik yapısı oldukça önemlidir. Kaliteli mamalarla beslenen kedilerin kemik yapısı ve eklem yapısı güçlü bir şekilde oluşturulur.

Düşük Magnezyum Oranı

Yetişkin kedilerin yaşadığı en büyük problemler üriner sistemde meydana gelen problemlerdir. Magnezyum seviyesi yüksek olan kedi mamalarında üriner kanalda pH açısından olumsuz etkiler görülebilir. Düşük magnezyuma sahip olan kaliteli kedi mamaları sağlık sorunlarının oluşmasını engelleyici etkiye sahiptir.

Originally posted 2020-12-10 22:26:57.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Parazit Aşısı Hakkında 5 Bilgi
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Aşı Takvimi Takibi 2020

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN