15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedibakımı

Kedi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Kedi Bakımı

Kediler, özellikle yalnız başına yaşayan kişiler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Hayvan sevgisi yoğun olan kişiler genellikle bu hayvanları evlerine arkadaş olarak almaktadır. Kedi bakımı da zahmetli gibi görünse de aslında oldukça kolay bir iştir. Elbette bunun için gerçekten kedileri seviyor olmak gerekmektedir. Kediler köpeklere göre biraz daha farklıdır ve annelerinden daha erken ayrılırlar. Dillerinde bulunan antiseptik madde sayesinde yıkanmaya ihtiyaçları bulunmamaktadır. Kendilerini dilleri ile temizleyebilme yeteneğine de sahiptirler.

Bilinmesi Gerekenler

Kedi bakımı konusunda en çok şikayet edilen nokta dökülen tüylerdir. Tüy dökme genellikle çiftleşme dönemi gelmiş olan kedilerde daha sık görülmektedir. Bu nedenle de tarama işlemi sorunun çözümü için kolaylık sağlamaktadır. Dişi kediler de erkek kediler de dışkılarını kuma yapma isteğine doğuştan sahiptir. Bu nedenle daima kazma iç güdüsü ile davranmaktadırlar. Evde koltukların parçalanması ya da halıların delinmesi gibi durumlar ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu durumun engellenebilmesi için tırnak kesimi ya da tırmalama kütüğü almak yerinde bir davranış olacaktır.

Kedi bakımı konusunda tecrübesiz olan kişiler başlangıçta zorlanmaktadır ancak; kediler kendi ihtiyaçlarını kendileri görebildiklerinden herhangi bir zorlukları bulunmamaktadır. Kedi kumu almak ve evin belli bir noktasına yerleştirmek de kedi için büyük kolaylık oluşturacaktır. Aşılarının da mutlaka düzenli olarak yaptırılması kedi sağlığı için çok önemlidir.

Originally posted 2020-12-11 19:26:00.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Aşı Takvimi Takibi 2020
SONRAKİ PAYLAŞIM
Micho Kedi Maması Nasıl?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN