15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
iran kedisi

Kedi Cinsleri En Beğenilen Türler

Kedi Cinsleri En Beğenilen Türler

Hayvan severler köpek severlere ve kedi severlere ayrılır. Ama yine de, evde kedi bakanlar çoğunluktadır. Ev hayvanları arasında listenin üst sırasında kediler yer alıyor. Bu şaşırtıcı değil, çünkü onlara bakmak daha kolaydır, köpekler gibi onlarla yürümenize gerek yok.

En Beğenilen Kedi Cinsleri

Kedi severler için genelde kedilerin hangi aileden ve hangi türden olması önem taşımaz. Fakat dünya genelinde bazı kedi türleri daha fazla beğeniliyor. Hangi kedi türleri daha çok tercih ediliyor? Aşağıda kedi cinsleri en beğenilen türler listesine bakalım.

  1. Siyam Kedisi

Bu cins kediler Tayland kökenlidir. Siyam kedisi egzotik bir görünüme sahiptir. Vücudu kısa ve yoğun tüylerle kaplıdır, vücudu boyunca bej ve namlu, kuyruğunun ucu ve bacakları koyu kahverengidir. Ama en önemlisi, parlak mavi gözlere sahipler. Çoğu insan Siyam kedilerinin agresif olduğunu düşünse de, bu öyle değil. Sadece bu kedilerin sahiplik konusunda çok gelişmiş bir içgüdüsü var ve onlar çok kıskançlar. Bu cins kediler yalnızlığa dayanamazlar.

  1. İran Kedisi

Bu cins dünyanın en eski ırklarından biridir. İran kedileri düz burunlu çok sevimli hayvanlardır. Uzun ve kabarık bir tüyleri var. Sakin bir karaktere sahiptirler, nadiren miyavlanırlar ve asla agresif davranmazlar. Çoğu zaman kanepede ya da sepetlerinde yatarlar. İran kedisi kesinlikle evin dışında sokaklarda tek başına yaşayamaz, ölür.

  1. Bengal Kedisi

Bu kediler güzel görünümleri ile beğeni topluyor. Çizgili, parlak bir renge sahipler. Sarı, siyah, leopar gibi görünüme sahipler. Onlar mükemmel avcılardır, hevesle fareleri yakalarlar, ancak onları yemezler.

  1. Maine Coon

Bu cins kediler 15 kg’a kadar ağırlığa sahipler. Diğer cinslerden temel farkı kulak uçlarındaki uzun püsküle benzer tüyleridir.

  1. Rus Mavisi Kedisi

Mavimsi bir renk tonu ile gri kadife bir cilde sahiptir. Doğası gereği, kibar, itaatkar, mırıldanmayı seven türdür. Zümrüt yeşili gözlere sahipler.

  1. İngiliz Kedisi

Dış görünüşlerine göre İngiliz kedi cinsi Rus mavisi cins kedilere çok benziyor. Fakat İngiliz kedilerinin sarı gözleri ve farklı gri tonlarda tüyleri vardır.

  1. Sfenks

Tüysüz kedi cinsidir. Dikkat ve bakım gerektiren kedilerdir. Yalnızlığı sevmezler ve asla agresif tavırlar sergilemezler.

 

Sibirya Kedisi hakkında merak ettikleriniz mevcut ise buradan alakalı yazımızıda okuyabilirsiniz.

 

Originally posted 2020-12-02 22:56:48.

Paylaş:
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
İNSAN KONTROLÜNDE KEDİ SAĞLIĞI VE AŞILARI
SONRAKİ PAYLAŞIM
Erkek Kedi İsimleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN