15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
erkek-kedi

Erkek Kedi İsimleri

Erkek Kedi İsimleri

İnsanlar tarafından en çok beslenen evcil hayvanlar arasında kediler yer alır. Kedileri sahiplenen kişiler kedilerine bir isimle seslenmek isterler ve isim arayışına girerler. Özellikle küçük yaşlarda koyulan isimler kediler tarafından benimsenerek onların verilen komutları yerine getirmesini sağlar. Erkek kedi sahiplerinin bakımını üstlendikleri kediler için kullandıkları erkek kedi isimleri şunlardır;

1.Paşa

Paşa ismi erkek kedi sahiplerinin kedilerinde yaygın olarak kullandığı isimler arasında yer alıyor. Bu isim genelde rahat olan kediler için kullanılabilir. Ayrıca paşa ismi kedilere bir ağırlık bir üstünlük sağlayabilir. Bu isim genelde erkek çocuklar içinde kullanılan bir isim olduğu için sevgi gösterisi olarak da bu isim tercih edilebilir.

2.Romeo

Erkek kediler için verilen isimlerden birisi de Romeo ismidir. Bu isim genelde bayan kedi sahipleri tarafından verilir. Ünlü Romeo ve Juliet hikayesinden esinlenilerek beslenen kedilere Romeo ismi verilebilir.

3.Prens

Prens ismi de erkek kedilerde sıklıkla karşılaşılan isimlerden birisidir. Yine bayan kedi sahipleri tarafından tercih edilen bir isimdir. Özellikle hayattaki eşini bulmayan kişiler kedilerine prens ismini vererek kendilerine prens bulduklarını söyleyerek kendilerini avuturlar. Ayrıca prens ismi kedilere asalet katan bir isim olduğu içinde tercih edilir.

4.Pamuk

Erkek kediler için kullanılan isimler arasında pamuk ismi de yer alır. Bu isim genellikle beyaz renkli kediler için verilir. Ayrıca tüylerinin yumuşak olması da bu ismin verilmesini sağlayabilir. Pamuk ismi erkek kediler dışında dişi kediler içinde kullanılan bir isimdir.

5.Boncuk

Erkek kediler için tercih edilen isimlerden birisi de Boncuk ismidir. Bu isim genellikle mavi gözlü kediler için verilen bir isimdir. Gözlerine ithafen verilebilir. Boncuk ismi de aynı zamanda dişi kediler için kullanılabilir.

6.Kral

Kral ismi erkek kedi sahiplerinin vazgeçilmez kedi isimlerinden birisidir. Kral ismi kediye bir ağırlık bir asalet verir. Özellikle kral gibi güçlü ve gösterişli kediler için bu isim kullanılabilir.

7.Duman

Duman ismi erkek kediler için kullanılan isimler arasında bulunur. Bu isim agresif olan kediler için kullanılabilir. Ayrıca tüyleri gri tonlarında olan kediler için de kullanılarak rengini çağrıştırabilir. Özellikle erkek kedi sahiplerinin kedileri için tercih ettiği isimler arasındadır.

8.Tekir

Tekir gelmiş geçmiş en eski kedi isimlerinden birisidir. Genellikle erkek kediler için tercih edilir. Genellikle isim arayışına girmeyenler tarafından tekir ismini tercih edilir.

9.Garfield

Garfield bir film kahramanının adıdır. Filmde bir kedi bu isimle anılır ve filmi seven kişiler tarafından kedilerine bu isim verilebilir. Ayrıca filmde yer alan kedi yemek yemeyi çok seven, kilo ve hareket etmeyen bir kedidir. Kedileri bu özelliklere sahip olan kişiler kedilerine Garfield ismini verebilirler.

10.Paspas

Paspas ismi erkek kediler için kullanılan isimler arasında yer alır. İlginç isim arayışında bulunanlar bu ismi kedilerine verebilirler. Ayrıca kediler genelde kapı önlerinde ya da buldukları köşelerde yatmayı sevdikleri için kedilere paspas ismi kedi sahiplerinin tercihleri arasında bulunabilir.

 

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-12-03 14:43:27.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Cinsleri En Beğenilen Türler
SONRAKİ PAYLAŞIM
Beyaz Kedi Cinsleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN