15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
tırmalamatahtasi

Kedi Tırmalama Tahtası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler oldukça hareketli varlıklardır. Bu nedenle de ev içerisinde pek çok alanda hareket halinde olabilmektedirler. Özellikle yatak, halı ve koltuklar üzerinde son derece zararcı davranabilmektedirler. Tırnaklarını törpülemek amacıyla sürekli bu eşyalara zarar veren kediler için tırmalama tahtası adı verilen ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler kedilerin sadece tırnaklar için değil, pek çok konuda gelişiminin sağlanmasına da yardımcı olmaktadır. Elbette tırmalama tahtası seçimi de oldukça önemlidir. Bu nedenle de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kediler için tırmalama tahtası seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda yer almaktadır.

Kedi Tırmalama Tahtası Seçerken

  • Her kedinin eğlence anlayışı farklı olduğundan dolayı tahta seçimi yaparken ilgi çekici olmasına özen gösterilmelidir.
  • Kesinlikle ürün seçimi yaparken kedinin karakterine uygun seçimler yapılması gerekmektedir.
  • Yatay ya da dikey olarak bulunan ürünlerden daha ilgi çekici ve renkli olanlarının seçilmesi hemen alışmalarını kolaylaştırmaktadır.
  • Tırmalama tahtası seçerken bir diğer önemli nokta ise tüm içeriklerin bir arada olduğu ürünlerin tercih edilmesidir.Halı yapısına sahip olan tırmalama tahtalarında halka ve uyku bölümü de yer almaktadır. Bu tarz ürünler kedilerin hem oyun oynamasına, hem uyumasına hem de tırnaklarını törpülemesine yardımcı olmaktadır. Oyun içerikli tırmalama tahtaları aynı zamanda kedilerin kas yapısının gelişmesine de olanak sağlayan önemli ürünler arasında yer almaktadır.

Originally posted 2020-10-18 19:37:49.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Epilepsi Tedavisi
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kediler Neden Ot Yer?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN