15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Kedimizin Bölgesel Saldırganlığı Hakkında Ne Yapabiliriz ?

Kedimizin Bölgesel Saldırganlığı Hakkında Ne Yapabiliriz ?

    Kedimizin Bölgesel Saldırganlığı Hakkında Ne Yapabiliriz ?

Kedilerin bölgesel saldırganlığı ile başa çıkmak özellikle zor bir iş olabilir. İşte kedilerinizin saldırganlığının üstesinden gelmenin yollarının yanı sıra, üstesinden gelmenin yardımcı olacağı                 stratejiler hakkında bilgi vereceğiz.

  • Veteriner hekimini ziyaret edin. Kediniz ,  aniden size veya evdeki diğer insanlara veya evcil hayvanlara karşı saldırgan hale gelirse, yapılacak ilk şey, tıbbi bi müdahaleyi bırakıp  veteriner hekimine götürmeniz gerekmektedir.
  • Birden fazla kediniz varsa, her birinin yeterli besine erişimini sağlamak için sıkı çalışın. Eğer kediler yiyeceklerini, sularını, çöp kutularını, yataklarını veya kaşıma yerlerini savunmaları gerektiğini düşünüyorsa , bölgesel olarak agresif hale gelebilirler. Her bir kedinizin kendi eşyalarına sahip olduğundan emin olun,.
  • Bol miktarda tırmalama aparatı sağlayın. Kaşıma, kedilerin stres atıp bölgelerini işaretlemelerinin bir yoludur. Çok sayıda mükemmel tırmalama şeklinde birbirleriyle iletişim kurmak için bol miktarda çıkışları vardır , dikkat çekmek için şiddete başvurma gereği duymadıklarını hissedeceklerdir.
  • Kedinizi Kısırlaştırın. Kısırlaştırılmamış erkek kedilerin, kısırlaştırılmış dişilerin takip ettiği bölgesel saldırganlığı sergileme olasılığı en fazladır. Agresif olma nedenini ortadan kaldırmak, herhangi bir bölgesel sorunla saldırganlıkla başa çıkmada yardımcı olur.
  • Kedinizi Ödüllendirin.  Kedinizin hareketlerini gün boyu takip ettikten sonra saldırganlığı kesildiğinde onu beslenme veya eğlence ile ödüllendirin.
  • Evinize yeni bir kedi getirirken dikkatli olun. Hemen yeni bir kedinin eve tam erişmesine izin vermeyin. Bunun yerine, yeni kedi , ihtiyaç duyduğu her şeyle dolu özel bir odada tutun ve yavaşça kediyle tanışın.
  • Kedi uzmanına danışın.  Onaylı bir davranış uzmanı, evinizdeki belirli koşullarda size yardımcı olabilir.
  • İlaç gerekli olabilir. Bazı kedilere karşı kondisyonlama tedavisi uygulanırken anksiyete önleyici ilaçlar verilir. Veteriner hekiminiz size bu konuda bilgi veren en iyi kişidir. Asla veterinerinizle konuşmadan kedinize herhangi bir ilaç vermeyin. Ayrıca, agresif davranışları kontrol etmek için ilaçlara güvenmeyin.Kedimizin Bölgesel Saldırganlığı Hakkında Ne Yapabiliriz ?Kedimizin Bölgesel Saldırganlığı Hakkında Ne Yapabiliriz ?

Originally posted 2020-11-12 19:38:15.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedimin Gözleri Neden Sulu ?
SONRAKİ PAYLAŞIM
KEDİMİZİ NEDEN YANLIŞ EĞİTİYORUZ ?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN