15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
keditörpü

Kedilerin Tırnak Törpüleme Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Kedilerin Tırnak Törpüleme Eğitimi Nasıl Verilmektedir?

Kedilerin tırnak törpüleme eğitimi oldukça önemlidir;

Evlerinde kedi besleyen kişilerin bir kısmı kedilerin deri ya da herhangi bir mobilyayı tırmalamasından rahatsız olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kedi sahiplerinin evlerinde bulunan mobilyaların dayanıklılık süresi çok daha az olmaktadır. Bu nedenle de kişiler kedi beslemekten vazgeçebilmektedir. Çünkü uzun vadede kedilerin mobilyalara çeşitli yönler ile zarar vermesi büyük maddi kayıplara sebep olabilmektedir.

Kedilerin Tırnak Törpüleme Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Evinde kedi besleyen kişilerin kedilerin patisinden çıkan bu tehlikeyi önlemek için alabilecekleri çok çeşitli önemleler bulunmaktadır. Bu önlemler doğrultusunda kedi sahipleri kedilerin patilerini törpüleyebilmekte ve bu sayede de ev içerisindeki mobilyalarının zarar görmesinin önüne geçebilmektedir.

Kedilerin tırnaklarını kesmek ya da törpülemek son derece zor bir iştir. Çoğu kedi bu işe izin vermek istemez ve tırnağın kesileceği zaman çeşitli bahaneler ile kaçmaya başlar. Bu nedenle de uzun tırnaklı bir şekilde dolaşabilmektedirler. Kedilerin tırnağını kesmeden ya da törpü kullanmadan tırnaklarını etkisiz hale getirmenin çeşitli yolları bulunmaktadır.

Kedilerin tırnaklarını batırarak zaman geçirmesi için kedi tahtası alınmalıdır. Kediler bu tahtaya tırmalamayı oldukça sevmektedirler. Aynı zamanda tırnakları da törpülendiği için ev içerisinde bulunan diğer eşyalara zarar verme ihtimalleri de oldukça azalmaktadır. Bu nedenle de kedi sahibi olan kişiler kedilerin tırnaklarını törpülemesi için kedi tırmalama tahtası alabilir ve kedinin sıklıkla oynadığı yerlere koyabilir.

Originally posted 2020-10-13 22:49:59.

Paylaş:
Kategori:Eğitim, Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Maması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Uyuz Belirtileri ve Tedavisi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN