15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kediyasak

Kedilere Yasak Nasıl Koyulmalıdır?

Kedilere Yasak Nasıl Koyulmalıdır?

Bu yazımızda kedilere yasak nasıl koyulması gerektiğini açıklamaya çalışacağız.

Kedi beslemek isteyen kişilerin kedi eğitimi sırasında en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de kedilere belirli konularda yasak koymaktır. Ne derece akıllı bir hayvan da olsa kediler bazı durumları anlayamamakta ya da bazı durumlar da işine gelmediği için uygulayamamaktadır. Bu nedenle de kedi sahipleri kedilerine kural koymak istedikleri zaman çok zorlanabilmektedir.

Kedilere Yasak Nasıl Koyulmalıdır?

Kediler yeri geldiği zaman çok iyi duygu sömürü yapabilmektedir. Bir kedi için kural koyulduğu zaman ne olursa olsun geri adım atılmamalıdır. Örneğin kedinin gece sahibinin odasına girmesi yasaksa ve kedi de sürekli olarak miyavlıyorsa buna kulak asılmamalıdır. Çünkü kediler için kural bir kere bozulduğu zaman hep bozulacaktır.

Kedilere kızarak kural koymak oldukça yersizdir. Kediler kendilerine davranılan kötü davranışı on dakika sonra unutmaktadır. Bu nedenle de bir kediye bağırmak ya da kızmak sadece kedi ile kedi sahibinin ilişkisini olumsuz etkilemektedir. Kediye o durumun yasak olduğu hareketler ile anlatılmalıdır.

Kedilerin ev içerisinde bulunan bir eşyaya takması olasıdır. Bu eşyaların kırılmasından korkan ev sahipleri o eşyayı kedinin görmeyeceği bir yere kaldırmalıdır fakat kaldıramıyorlar ise de etrafına alüminyum koymalıdırlar. Bu sayede de kedi o cisme yaklaşmayacaktır.

Kedilere kural koyarken her zaman sakin yol izlemekte fayda vardır. Bu kedi ile kedi sahibi arasında oldukça derin bir bağ oluşmasını da sağlayacaktır.

Originally posted 2020-10-12 12:35:29.

Paylaş:
Kategori:Eğitim
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerin Kuru Mama Eğitimi
SONRAKİ PAYLAŞIM
Micho Kedi Maması Kaliteli mi?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN