15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kurumama

Kedilerin Kuru Mama Eğitimi

Kedilerin Kuru Mama Eğitimi

Kedisi henüz yeni doğum yapan kişilerin ya da çok erken bir şekilde kedi sahiplenen kişilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de kedilerin ıslak mama dönemini bitirip kuru mama eğitimini almasını sağlamaktır. Kuru mamaya kedilerin bünyesinin ihtiyaç duymasından dolayı kedi sahipleri bu aşamayı unutmamalıdır. Her kedi bir ile iki aylık arasındayken kuru mama eğitimi almalıdır. Aksi halde beslenme düzeni olmayacaktır.

Kedilerin Kuru Mamaya Geçiş Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Kediler memeli hayvanlardır. Bu nedenle yavru sahibi oldukları zaman bu yavruya ilk önce temel besin olarak anne sütü vermektedirler. Anne canlının sütü olmadığı zamanlarda ise kedilerin içebileceği laktozsuz sütlerden almalı ve kedilere verilmelidir. Bu sayede kediler doğumlarından sonra ilk zaman dilimleri içerisinde sağlıklı bir şekilde büyüyecek ve gelişebilecektir.

Kedilerin sütü bırakması için bir mama desteği alması gerekmektedir. Sütün bırakılmasından ziyade kedilerin daha sağlıklı olması için bu gerekmektedir. Bu nedenle de kişiler kedilerine kuru mama eğitimi vermektedirler.

Ev kedilerinin hepsi kuru mama yemektedir. Bu nedenle de kedilerin kuru mama eğitimi süt ile beslendikleri zamanın sonlarına doğru olmalıdır. Kişiler kuru mamanın içerisinde ufacık parçaladıkları ciğerleri ya da süt ile ıslattıkları mamaları kedilere ikram ettikleri zaman kediler çok daha hızlı bir şekilde kuru mamaya geçebilmektedir. Ev kedisinin sürekli olarak beslenebilmesi için de kuru mama çok önemlidir.

Originally posted 2020-10-11 21:37:50.

Paylaş:
Kategori:Beslenme, Eğitim
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Lösemi,Kedi Lösemi Aşısı (FeLV)
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilere Yasak Nasıl Koyulmalıdır?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN