15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
yeni eve taşınma

Kedinizle Yeni Bir Eve Taşınma İçin İpuçları

Kedinizle Yeni Bir Eve Taşınma İçin İpuçları

Bu makalemizde kedinizle yeni bir eve taşınma konusu inceleyeceğiz.

İster farkı bir daireye, ister yeni bir şehre, ister ülke genelinde ilerliyor olun, hareketli günü kolay ve stressiz hale getirmenin anahtarı, önceden planlama yapmaktır. Başka bir ülkeye taşınıyorsanız, hemen hemen her ülkenin evcil hayvan için yasaları vardır. Evcil hayvanınızın girişiyle ilgili özel yasalar için, taşınmadan önce yeni evinizin bulunduğu bölgede ki bir veteriner ile iletişime geçin. Ülkelerin çoğunda, önceden kontrol ettirmeniz gereken evcil hayvan kontrolü ve lisans düzenlemelerinin yanı sıra kuduz etiketi gereklilikleri de vardır. Ülkelerin yasaları bir evde izin verilen kedi sayısını da sınırlayabilir. Kedinizin sağlık sertifikasını, tıbbi ve aşı kayıtlarını unutmayın. Kedinize bir yaka ve kimlik etiketi takmayı ve önceden mikroçip geçirmeyi unutmayın.

yeni ev

Taşınma günü, kedinizin taşıma işlemi sırasında olduğu gibi aracınıza yüklenirken de taşıyıcısına sabitlenmesi gerekir. Kediniz hareketli minibüste taşınmamalıdır.

Kedinizin sarf malzemelerini değiştirmeyiniz. Kedinizi yeni evinizde yeni bir marka kum kutusu veya yiyecekle tanıştırmaya çalışmak akıllıca olmaz. Günlük rutinleri sağlam tutmaya çalışın, yani beslenme zamanı, oyun zamanı, uyku ve uyku. Kedinizin en sevdiği yemek kasesini, yatak takımlarını ve oyuncakları kullanmak, evde tam olarak hissetmesini sağlamak için çok yardımcı olacaktır.

Yavaş yavaş yeni evinizi tanıtırsanız kediniz daha sakin kalacaktır. Kedinizin birkaç gün boyunca evin sessiz bir alanını keşfetmesine izin verin ve sonra onu diğer odalara, pencerelere, dolaplara ve merdivenlere maruz bırakın. Kedinizi, kum kutusunun nerede olduğunu kedinizi kutunun içine sokarak gösterin. Evinizde bol miktarda tırmalama direği ve oyuncak bulundurun, böylece kedinizin yeni bölgeyi işaretleme veya yeni halı, kanepe veya mutfak zeminini tırmalama dürtüsüne sahip olmayacaksınız.

Yeni bir eve taşınma hakkında ki makalemizin sonuna geldik.Kedinizin eğitimi hakkında daha çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Originally posted 2020-11-06 20:34:30.

Paylaş:
Kategori:Eğitim
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedinizi Taşıma Kutusu’na Alıştırmanın Yolları!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedinizin Beslenme Biçimini Değiştirmelimisiniz?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN