15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
micho-kedi-mamasi

Micho Kedi Maması Kaliteli mi?

Micho Kedi Maması Kaliteli mi?

Türkiye’ de ve İzmir’ de üretilen Micho, Çağatay A.Ş. tarafından kullanıcılara sunuluyor. Uzun zamandır sektörde yer alan şirketin, çeşitli markalarda kedi maması, Köpek maması, kedi ve köpek kumları, kuşyemi gibi, sektörel ürünleri bulunuyor. Bu durum özellikle kedi ve köpek maması konusunda, tamamen yurtdışından ithal edilen kedi mamalarına iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Zira özellikle kedi mamalarında, ya çok uzun süre beklemiş, ya da son kullanma tarihi çok yakınlaşmış kedi mamalarına mahkum olmaktan da kurtuluyoruz. Micho kedi maması, kendi sitesinden tedarik edilmeye kalkışıldığında, mamanın kaç gün önce üretildiğini doğrudan görebiliyorsunuz. Dolayısıyla bayat bir Micho bulmak oldukça güç bir iştir.

Micho Kediler İçin Yeterli mi?

Micho Kedi Maması içeriği açısından analiz edildiğinde, kedilerin gerçekten çok hoşlanacağı besin değerleri ve lezzetine sahip olduğu görülüyor. Bununla birlikte, her ne kadar aksi iddia edilse de, pek çok diğer ünlü kedi markalarında da olduğu gibi, Micho’ nun da besin değerleri yetişkin bir kedi için yeterli değil. Kedilerin Micho’ yu çok sevdiği ve hatta alışınca başka bir yiyeceğe hiç yüz vermediği biliniyor. Bununla birlikte içeriğinde ki besin değerleri, bir yetişkin kedinin tüm besin ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde değildir. Bu mama tercih edildiğinde, çeşitli mineraller ve Vitaminler için, ilave yiyecekler vermeniz de gerekecektir.

Micho İçin Kullanıcılar Ne Diyor?

Bir Türk markası olmasının da etkisiyle, Micho kedi maması ile ilgili uzun tartışmalar yapılıyor. Kullanıcıların bir kısmı ürünü övüp, sürekli kullanıldığı, ithal mamalara o kadar yüksek paralar ödemek yerine Micho kullanılması tavsiye ettikleri yorumlar bulunuyor. Ancak tersi olarak, ekonomik olması ve Türk markası dışında bir özelliğinin olmadığı ve hatta çeşitli yaşamsal sorunlar oluşturabilecek kadar olumsuz ve güçlü etkileri olduğunu söyleyenler de çok sayıdadır. Özellikle kısırlaştırılmış kedilerde asla kullanılmaması gereken bir üründür. Kullanıcıların yorumlarından ortaya çıkan bir diğer konu, ev kedileri yerine sokak kedileri için bu ekonomik mamanın sıklıkla tercih edildiği yönünde. Evde beslenen kediler ve özellikle kısırlaştırılmış olan kediler için, doğrudan tavsiye edilebilen bir mama değil. Bunun yanında muadili pek çok yabancı üründe aynı durumdadır.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilere Yasak Nasıl Koyulmalıdır?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Mito Kedi Maması

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN