15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
mito-kedi-mamasi

Mito Kedi Maması

Mito Kedi Maması

Tüm evcil hayvanlar da olduğu gibi, kedi beslenmesi en büyük gider kalemlerinden birini oluşturur. Sevgili dostlarımız kedilerin dengeli beslenmeleri ve sağlıkları elbette en önemli konudur. Bu sebeple onlar için en uygun beslenme programını oluşturmak, bunun için de en doğru mamayı bulmak isteriz. Ancak bu genellikle her konuda olduğu gibi, en kaliteli ürünün en pahalı ürün olması sorunsalıyla karşılaşmamıza neden olur. Bununla birlikte hem pahalı hem de mamanın ne kadar işe yaradığı konusunda da çeşitli şüpheler taşırız. Kedi besleyen herkesin ortak sorunu, doğru mama bulmak konusunda, sürekli denemeler yapmak zorunda olmalarıdır desek yanlış olmaz. Mito Kedi Maması, markasından anlaşılamasa da, bir Türk Markası.

Bir Türk Şirketi Üretiyor

İzmir’ de kurulmuş olan Çağatay A.Ş. tarafından üretiliyor. Hemen diğer tüm kedi mamalarından alışık olduğumuz üzere, yurtdışından ithal edilen mamalardan değil. Bu aslında mama gibi bir ürün için, oldukça büyük bir avantaj. Zira diğer tüm mamalar ithal edilerek geliyor. Yolculuk süreleri, gümrük işlemleri, toptan olarak geldiğini varsayarsak, depolarda satılana kadar bekleme süreleri ve en nihayetinde perakende olarak kedi dostları alıncaya kadar ki raf ömürleri. Bütün bunlar ürünlerin son kullanma tarihlerinin yaklaşmasına ve aslında bir gıda olan bu ürünlerin giderek daha da bayatlamasına neden oluyor. Mito kedi maması bu açıdan büyük bir avantaj oluşturuyor. Resmi sitelerinde satın aldığınız mamanın kaç gün önce üretildiğini bile görebiliyorsunuz.

Başka Kedi Mamaları da Üretiyorlar

Firmanın Mito kedi maması olarak kullanıcıya sunduğu iki farklı ürün bulunuyor. Bunların dışında Micho ve Bonacibo markasına ait kedi mamaları da var. Mito Türk olması, üretim tarihinin belli olması, dolayısıyla taze olması avantajının yanı sıra, diğer kedi mamalarına göre çok ekonomik fiyatlarla kullanıcıya sunulması özelliklerine sahip bir mama. Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim pek çok kedi mamasında olduğu gibi, şirket aksini iddia etse de, besin değerleri ve içerisinde ki bileşenler açısından pek de iyi bir not alamıyor. Bunun da dışında kedilerin lezzetini çok sevdiklerine dair pek çok kullanıcı yorumu bulunuyor. Ancak aynı yorumlar, kediler de çeşitli sorunların baş gösterdiğini de belirtiyor.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Micho Kedi Maması Kaliteli mi?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Karma Aşı Önemi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN