15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Mito kedi maması

Mito Kedi Maması Nasıl?

Mito Kedi Maması Nasıl?

Markası Mito olarak belirlense de, ülkemizde uygulanan genel satış stratejisi nedeniyle seçilen bir isim olduğunu düşünüyorum. Zira Mito kedi maması bir Türk firması tarafından ve Türkiye’ de üretiliyor. İzmir ‘ de konuşlanmış olan Çağatay A.ş. tarafından üretilen bu mamaların, dışında başka kedi ve köpek maması üretimleri, ayrıca kuşyemi üretimleri de bulunuyor. Aynı zamanda resmi web sitlerinden ürün satın alırken, mamaların hangi tarihte ( kaç gün önce ) üretildiğine dair net bilgi edinebiliyorsunuz. Dolayısıyla aldığınız tüm mamaların, taze olduğundan ve son kullanma tarihinin çok yaklaşmış olması sorunundan endişe etmiyorsunuz. Mamanın diğer önemli özelliği ise diğer ked mamalarıyla kıyaslandığında, çok ekonomik koşullara sahip olmasıdır.

Kediler Mito Kedi Mamasını Seviyor mu?

Mito Kedi maması hakkında yapılan yorumlar ve ürünün içeriği incelendiğinde, çeşitli sonuçlara varabiliyorsunuz. Ürünün içeriği, yoğun olarak bitkilerden oluşan bileşenlere sahiptir. İlk bakışta bu bileşenlerin kediler için faydalı olduğu düşünülebilir. Zira kedi dostlarımızın çeşitli bitkileri sürekli olarak belirli oranlarda tüketmeleri, dengeli bir beslenme gerçekleştirebilmeleri için gerekli. Ancak şu kadarını söyleyebiliriz ki, bir Türk markası olsa da, Mito içeriği açısından kedilerin olması gereken beslenme değerlerine erişemiyor. Bir diğer deyişle kediniz bu mamayı her ne kadar severse sevsin, yanında mutlaka alması gereken protein, mineral, karbonhidrat ve Vitaminler bulunacak.

Mito Kullananların Yorumları

Mito Kedi Maması, en ucuz kedi mamaları arasında yer alıyor. Taze ve Türk markası olması avantajlarına sahiptir. Bunun yanında kedilerin beslenmesini tek başına karşılayabilme özelliğine sahip görünmüyor. Bunun da yanında, kullanan pek çok kişi tarafından ishal, kristalleşme, tüy dökülmesi gibi pek çok konuda ve çok sayıda şikayet olduğunu görüyoruz. Genellikle evde beslenen kediler için değil de, sokak hayvanları için tercih edilen bir mama olduğu da, yorumlardan anlaşılıyor. Bunun da sebebinin fiyatının ucuz olması olduğu hemen far ediliyor. Dolayısıyla Mito’ yu eğer evde beslediğiniz, kısırlaştırılmış bir kedi için kullanacaksanız, bu yanlış bir seçim olacaktır. Sokak kedileri için tercih ettiğinizde de, mutlaka gözlemlemeli ve kedilerin mamayı yedikten sonra hangi değişiklikler yaşadığını tespit etmelisiniz.

Originally posted 2020-11-25 13:31:04.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
En İyi Kedi Kumu Markaları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kediniz İçin Sokakta ki 7 Tehlike

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN