15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proplan-kedi-mamasi

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl?

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl?

Evde besleneceği zaman kısırlaştırılması gereken kedilerin bakımının çok daha hassas olduğuna dikkat edilmelidir. Kısırlaştırma işleminin ardından fizyolojik ve hormonsal olarak kedinin vücudunda meydana gelen değişimler, pek çok sağlık sorununa karşı ciddi riskler taşımasına neden olur. Bu yüzden olağan bir beslenme düzeni kısırlaştırılmış kediler için sağlıklı olmaktan öte çok zararlı dahi olabilir. Özellikle zaten evde olmasından dolayı fazlasıyla hareket sınırlılığına sahip olan kediler, kısırlaştırma sonrasında kilo alma konusunda da fazlasıyla yatkın olurlar. İşte bu noktada dengeli bir kedi mamasının kullanılmaması halinde çok ciddi kilo alımları gözlemlenebilir. Günümüzde kısırlaştırılan kediler için Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması tercih edilmektedir.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması ürünleri kısırlaştırılan kedilerin sağlık durumuna göre düzenlenen protein ve tahıl ürünleri içeriğine sahiptir. Sterilised olarak sınıflandırılan bu kedi mamaları kilo dengesinin sağlanmasına yardımcı olmasının dışındaki hastalık risklerine karşı da kedilerin korunmasına yardımcı olur. Özellikle de Pro Plan Sterilised kedi mamaları kedilerde meydana gelebilecek kristalleşme sorununun önlenebilmesi açısından son derece güçlü bir mineral değerlerine sahiptir. Kristalleşme oluşumunu önlerken aynı zamanda da mevcut olan kristalleşmenin giderilmesine yardımcı olur. Bu şekilde kedilerin boşaltım sisteminde meydana gelebilecek kristalleşmeye bağlı tıkanıklık nedeni ile tuvalete çıkamama gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamaları da sağlanmaktadır.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Tercih Edilir Mi?

Gelişmiş formülü sayesinde kısırlaştırılmış kediler için birebir özelliklere sahip kedi mamaları üreten Pro Plan markasının Sterilised kedi mamaları zengin ve dengeli besin değerleri sayesinde güvenle tüketilebilen kısırlaştırılmış kedi maması çeşitlerinden birisidir. Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması ürünlerinin kedilerin yaş grubuna göre değişen farklı seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca kedilerin kilo seviyelerine göre düzenlenmiş diyet odaklı kedi maması çeşitleri de bulunmaktadır. Bu şekilde kedilerin vücut vitamin ve mineral gereksinimleri en etkili şekilde karşılanırken, kilosunun da kontrol altında olmasını sağlayacak şekilde diyet beslenme düzenine alıştırılması sağlanabilmektedir. Zengin besin değerleri sayesinde kediler Pro Plan’ın Sterilised kedi mamalarını yediklerinde başka bir şey yemek istemez.

Originally posted 2021-01-19 13:05:44.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi İsimleri
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Tırmalama Tahtası Nedir?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN