15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
tırmalama tahtası

Kedi Tırmalama Tahtası Nedir?

Kedi Tırmalama Tahtası Nedir?

 

Kediler varlıkları ile insanları mutlu eden son derece hareketli varlıklardır. Evde aile ile birlikte yaşamaktan ve oyun oynamaktan mutluluk duyan bu hayvanlar evdeki eşyalara da zarar verebilmektedir. Tırnaklarını törpülemek ya da gerinmek için koltuk ve halı kenarlarını kullanan kediler eşyaların ömrünü de kısaltmaktadır. Bu tip sorunların önüne geçebilmek için ise kedi tırmalama tahtası adı verilen ürünler tavsiye edilmektedir. Pet shoplar aracılığı ile temin edilebilecek bu ürünler, kedilerin gerinmesine, tırnaklarını törpülemesine ve kaslarını geliştirmesine de olanak sağlamaktadır. Elbette bu ürünlere kedileri alıştırmak epey zorlu bir süreçtir. Kedileri kedi tırmalama tahtasına alıştırabilmek için püf noktalar aşağıda yer almaktadır.

Kediler Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırılır?

 

  • Tırmalama tahtasına kedileri alıştırabilmek için öncelikle bu ürünün zararsız olduğuna kedinin ikna edilmesi gerekmektedir. Kedi ile birlikte tırmanma tahtasının yanına gelerek ufak tefek oyunlar oynamak bu sürecin hızlanmasına olanak sağlamaktadır.
  • Tırmalama tahtasını keşfeden kediler bu ürünün ne olduğunu henüz anlamamaktadır. Bu nedenle bunun ne işe yaradığının ona öğretilmesi gerekmektedir. Hoşuna giden oyuncakları yakalamaya çalışan kedi belli bir zaman sonucunda tırnaklarını bu tahtaya geçirecek ve biraz olsun fikir sahibi olacaktır.
  • Tırmalama tahtasına kedinin sahibi olan kişinin tırnaklarını sürtmesi de yien kedinin fikir sahibi olabilmesi için iyi bir fikirdir. Aynı zamanda bu ürünün ilgi çekici olması da oldukça önemlidir.

Originally posted 2020-10-26 11:15:59.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl?
SONRAKİ PAYLAŞIM
2020 Yılı için Kedi Aşı Fiyatları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN