15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proplan-kedi-mamasi

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Günümüzde ev kedileri ve hatta sokak kedileri beslenme alışkanlıklarının önemli bir kısmını hazır mamalar oluşturmaktadır. Kedi mamaları bir kedinin fizyolojik olarak gereksinim duyabileceği tüm besin değerlerini içeren son derece doyurucu içeriğe sahip olan kedi beslenme ürünlerinden birisidir. Farklı lezzetlerde üretilebiliyor olması sayesinde de kedilerin damak zevkine hitap ediyor ve kediler tarafından büyük bir keyifle tüketilmektedir. Bununla birlikte kedilerin özel sağlık durumlarına yönelik olarak da farklı kedi mamaları üretilmektedir. Bu alanda dünyanın en çok tercih edilen ve en kaliteli kedi maması markası konumunda bulunan Pro Plan tarafından üretilen çok sayıda kedi maması çeşidi bulunuyor. Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması ürünleri de bunlardan birisidir.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri

Evde beslenecek kedilerde özellikle kısırlaştırma işleminin gerçekleştirilmesi hem onun sağlıklı ve rahat bir yaşam standardına sahip olması hem de kızgınlık döneminde sahibinin karşılaşabileceği sorunları önleyebilmesine yardımcı olur. Bu nedenle uzman veteriner hekimler tarafından da evde beslenen kedilerde dişi veya erkek olması fark etmeksizin mutlaka kısırlaştırılma önerilmektedir. Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması ise bu şekilde kısırlaştırılan kedilerin fizyolojik durumlarına göre en uygun besin değerlerine sahip olarak üretilmektedir. Kısırlaştırma sonrasında kedilerin fizyolojilerinde meydana gelen değişikliklerin genel beslenme alışkanlıklarına devam edilmesi halinde ciddi sağlık sorunlarının baş göstermesine neden olabileceği bilinmektedir.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması ürünlerinde farklı yaş gruplarına ve farklı sağlık gruplarına yönelik olarak mama seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin kedilerin kısırlaştırma sonrasında yediği besinlere bağlı olarak kristalleşme gibi bir metabolik problem yaşamaları çok yüksek olasılıktır. Kaliteli Pro Plan kısırlaştırılmış kedi mamalarında bu kristalleşmeyi önleyici nitelikte zengin mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Bununla birlikte kedinin kilo, yaş ve fiziksel boyutuna göre en uygun olan besin değerleri içermektedir. Bu şekilde kısırlaştırılmış kedilerde sıkça görülen obezite hastalığına karşı kilo kontrolünün çok daha etkili bir şekilde sağlanarak, kilo dengesinin sağlıklı seviyelerde stabil olarak tutulabilmesine yardımcı olur. Bu özellikleriyle de kısırlaştırılan kediler için en ideal seçeneklerden birisidir.

Originally posted 2021-01-14 13:54:21.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Patili Dostlarınızı Ücretsiz Aşılattırın

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN