15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proline-kedi-mamasi

Proline Kedi Maması

Proline Kedi Maması

Kedilerin sağlıklı gelişimleri için sahibinin desteğine ihtiyaçları bulunur. Özellikle annesinden ayrılmış bir yavru kedinin vücut gelişiminin sağlıklı şekilde sağlanabilmesi için vücudunun protein ve vitamin ihtiyacının karşılanması gerekir. Bunun içinde protein ve vitamin ağırlıklı bir beslenme gerçekleştirilmesi gerekir. Kedi beslenme özellikleri, vücut gelişimi ve bağışıklık direncinin arttırılması açısından ciddi bir önem taşır. Bu nedenle kedi maması seçiminde daha hassas bir yaklaşım sergilenmesi çok önemlidir. Proline kedi maması bu açıdan en çok tercih edilen ve önerilen bir kedi mamasıdır. Kedinin yaş, sağlık durumu ve diğer özel durumlarına göre farklılaşan vücut gereksinimlerine göre farklı içeriklere sahip alternatifleri bulunmaktadır.

Proline Kedi Maması Özellikleri

Proline kedi maması yavru ve yetişkin kediler için farklı besin değerlerine sahip olan çeşitlere sahiptir. Yetişkin kedi mamalarında ise genç ve olgun olarak iki gruba ayrılmış kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Proline’nin yavru kediler için geliştirilmiş olan kedi mamaları yüksek protein ve vitamin ihtiyacının karşılanmasına odaklıdır. Yetişkin kedi mamaları ise yaşına göre metabolizmasında olağan şekilde meydana gelen yavaşlamada göz önünde bulundurularak, kilosunun dengede tutacak biçimde düzenlenen bir içeriğe sahiptir.

Proline kedi mamaları protein açısından son derece zengindir. Tahıl içermeyen veya az tahıl içeren kedi maması grubunda yer almaktadır. Bu sayede kedinin vücut gereksinimlerinin karşılanmasına odaklı bir beslenme alışkanlığına sahip olmasını sağlar. Özellikle yoğun proteinli yapısı sayesinde Proline kedi mamalarının, kedilerin kas gelişimlerini desteklemesi mümkündür. Bununla birlikte Proline kedi mamalarının zengin vitaminlere sahip olması da hassas vücudunun çevresel faktörlere karşı bağışıklık direncinin arttırılmasını sağlar. Ayrıca bir kedinin sağlıklı olduğunun anlaşılmasındaki temel faktör olan parlak tüylere sahip olma durumu, Proline kedi mamalarıyla beslenen kedilerde görülebilmektedir.

Proline Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Yavru kediler için geliştirilen Proline kedi maması çeşitleri, yavru kedilerin vücut gelişimleri için gerekli olan tüm besin değerlerini içerir. Özellikle yavru kedilerin kemik, kas ve bağışıklık sisteminin gelişimine destekleyici vitamin ve minerallere sahiptir. Proline, besin değerleri açısından son derece zengin kedi maması markalarından birisi olarak veteriner hekimlerce de tavsiye edilmektedir.

Originally posted 2021-01-13 13:20:21.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Aşı Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN