15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi yatağı

Kedi Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler, insanlar ile vakit geçirmekten ve oyun oynamaktan hoşlanan sevimli hayvanlardır. Bu evcil hayvanların gelişiminin desteklenmesini de elbette bakımını üstlenen kişiler sağlamaktadır. Belli ürünler ve oyuncaklar sayesinde kediler çok daha sağlıklı ve özgüvenli yetişmektedir. Kaliteli bir uyku da yine evcil kediler için oldukça önemlidir. Bu nedenle de kaliteli bir kedi yatağı tercih etmek, kedinin gelişiminin desteklenmesine de yardımcı olmaktadır. Elbette bu ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise detaylı bir şekilde aşağıda yer almaktadır.

Kedi Yatağı Seçerken

  • Kedi yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk noktalar arasında elbette kedinin rahat uyuyabilmesi yer almaktadır. Bu nedenle ısıyı ayarlayabilen ve yumuşak dokulu malzemelerden üretilmiş olan yataklar tercih edilmelidir.
  • Elyaf, kedilerin ısınmasına yardımcı olan malzemelerden biridir. Bu nedenle kış aylarında vücut sıcaklığının korunabilmesi için elyaf içerikli olan yatakların seçilmesi de faydalı olmaktadır.
  • Dış mekanlarda yaşayan kediler için su geçirmez özellikli kedi yatağı bulunmaktadır. Bu nedenle kedilerin hasta olmaması ve üşümemesi için bu tarz özelliklere sahip olan ürünlerin tercih edilmesi daha da doğru olacaktır.
  • Kedi yatağı seçimi yaparken kedilerin boyutları da göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle yavru kedi ve yetişkin kedi cinsleri için farklı ölçülerde kedi yatakları bulunmaktadır. Hayvan severlerin bu noktaları göz önünde bulundurmaları da önemlidir.

Originally posted 2020-10-19 21:13:47.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Proline Kedi Maması
SONRAKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Fiyatları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN