15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proplan kedi maması

Proplan Kedi Maması Fiyatları

Proplan Kedi Maması Fiyatları

Evlerinde kedi besleyen hayvan severlerin en çok tercih ettiği kedi mamaları proplan kedi mamaları oluyor. Her cins kedinin yediği kaliteli proplan kedi maması fiyatları paketlerine ve gramajlarına göre değişkenlik gösteriyor. Proplan kedi maması diğer kedi mamalarına nazaran daha kaliteli ve farklıdır.

Paket Ağırlıkları

Proplan kedi maması paket ağırlıkları farklı oluyor. Bazı paketler mini boyda, bazı paketler ise büyük boyda oluyorlar. Mini boy paket ağırlıkları, 0 ile 1 kilo 900 gram arasında değişiyor. Büyük boy paket ağırlıkları ise, 1,5 kg ile 5 kg aracısında değişkenlik gösteriyor. Kedinin haftalık olan mama yiyeceğine göre paket boyutları seçiliyor.

Mamanın İçindekiler

Proplan kedi mamasının içerisinde bulunanlar; somon eti ağırlıklı olmak kaydıyla, pirinç, kümes hayvanları, gluten unu, kurutulmuş yumurta ürünü, sığır yağı, buğday unu bulunuyor. Bunların haricinde ise tuz, balık unu, taurin, vitaminler bulunuyor.

Analiz

Kaliteli kedi mamasının içerisine %40 ham protein, %20 ham yağ, %12 su bulunuyor.

Sınıfı

Proplan kedi mamasının sınıfı super premiumdur.

Hangi Kedilere Uygun Olduğu

Bütün cins kedi ırklarının severek yediği mamadır ve cins kedilerin hepsine uygundur.

Faydaları

Kedi mamasının faydaları bulunuyor. Mamayı yiyen kediler az dışkılama yaparlar. Kedilerin kaslarının gelişmesini sağlar. Kedide daha bakımlı tüyler ve parlak gözler olur.

Fiyatları

Proplan kedi maması fiyatları piyasada ekonomik fiyatlarla ve toptan olarak satılıyor. Gramajlarına göre fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Saklama Koşulları

Mamayı kedinizin önüne yemesi için yeterli miktarda verdikten sonra paketin ağzını açık bırakmayınız. Güneşin direk temas ettiği yerden uzak tutunuz. Mamanın ıslanmamasına dikkat ediniz. Nemli ortamlardan uzak tutunuz. Sıcağa maruz bırakmayın. Ağzının hava almamasına dikkat ederek, oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Kediye Nasıl Verilmelidir?

Mamayı kedinize yemesi için verirken, mamanın yanında sürekli olarak temiz su bulundurunuz. Eğer kedinizin mamasının yanında içmiş olduğu su pislenirse temizleyerek yenisini koyunuz. Mamayı yiyen kedinin beraberinde su içmesi kedinizin sağlığı açısından önem arz ediyor. Mama kediye faydasını daha hızlı bir şekilde göstererek, kedinizin sağlıklı beslenmesini sağlıyor.

 

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-12-05 21:29:56.

Paylaş:
Kategori:Uncategorized
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Yavru Kedi Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Proline Kedi Maması İncelemesi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN