15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
yavru kedi

Yavru Kedi Fiyatları

Yavru Kedi Fiyatları

Hayvanlar aleminin sevimli canlılarıdır kediler. Evcil bir hayvan olan kediler insancıl davranışlarıyla ön plana çıkarlar. Bir dişi kedi ortalama olarak yılda 3-4 tane kedi yavrulamaktadır. Sokak kedileri için bu rakam cazip gelmese de ev kedileri için bu güzel bir haberdir; hatta ticaretini yapan biri için bu daha sevindirici bir haber olabilmektedir.

Kediler tek tür canlılar değillerdir. Kedilerin çok farklı türleri bulunmaktadır. Kedi ticareti ile uğraşanlar bu farklılıkları göz önünde bulundurarak fiyatlandırma yapmaktadırlar. Yavru kedi fiyatları, ırklarına ve özelliklerine göre belirlenmektedir.

Brithish Shorthair

Kedi cinsleri arasında en popüler olan kedi türüdür. Uyumlu ve bir o kadar da sevimli olan bu kedi türü ilgiden çok hoşlanmaktadır. Sahibinin peşinden dolaşmayı çok seven bir kedidir. Her kedi gibi yavru iken çok oyuncu olsalar da büyüdükçe sakin bir yapıya bürünürler.

Mavi Rus Kedisi

Sessiz, sakin, utangaç bir yapısı olan Mavi Rus Kedisi, yüksekleri seven bir türdür. Yüksek yerlere tırmanıp insanları izlemeyi sever. Değişimden hoşlanmayan bu kedi türü, yemek saatine sadıktırlar ve yabancılara karşı çekimser davranırlar.

Van Kedisi

Yurdumuzun sevimli ve meşhur kedisi olan Van Kedisinin en önemli özelliği çift renkli göze sahip olmasıdır. Çok sosyal olan bu kedilerin bir gözü yeşil, bir gözü mavidir. Yanınıza sıvışıp yatmayı seven bu kedi türü asla kucağı sevmez.

Siyam Kedisi

Hiçbir kedinin sahip olmadığı bir özelliğe yani konuşma yeteneğine sahip tek kedi türüdür. Peşinizde gezmeyi seven bu sevimli kediler, sizinle beraber yatmayı tercih ederler ve kucağa zıplamaktan hoşlanırlar. Diğer bir ilginç özelliği de zeka geliştiren oyunlardan hoşlanır olmasıdır.

Scottish Fold

Kıvrık kulak yapısına sahip bir kedi türüdür ve insancıl bir yapısı vardır.

İran Kedisi

En eski evcil türleri arasına giren bu kediye Fars ya da Pers kedisi de denmektedir. Sakin yaşantıyı seven kedilerdir.

Bengal Kedisi

Leoparı anımsatan bu kedi türü çok enerjik bir yapıya sahiptir. Öz güveni olan ve konuşmaya yatkın zorlu yaşam kedisidir.

Sfenks Kedisi

Kedi türleri içerisinde en garip olan kedi türüdür. Tüyleri olmayan bu kedi türü aşırı ilgiyi seven enerjik kedilerdir.

Ankara Kedisi

Van kedisine çok benzeyen özelliği ile bilinen kürk görünümlü uzun tüylü kedidir. Her iki gözü farklı renklere sahip olan bu kedi türü çok canlı ve atletik bir yapıdadır.

Norveç Orman Kedisi

Evin yüksek yerlerine tırmanmayı seven, uzun tüyleri olan bu kedi türü kendi başına oynamayı sever. Çok fazla ilgiden hoşlanmazlar.

 

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-12-05 13:49:58.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
Proplan Kedi Maması Fiyatları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN