15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi fiyatları

Kedi Fiyatları

 

Kedi Fiyatları

Kedi fiyatları, kediler, evde en sık beslenen evcil hayvanlardan biridir. Kediler eskiden farelerden korunmak için beslenirdi. Şimdilerde ise hayvan severler, alarak evlerinde bakımını üstlenmektedir. Yapıları tüyleri bakımından bir birinden farklılık göstermektedir. Fiyatları da cinslerine göre farklılık göstermektedir.

Van Kedisi

Van yöresinde yaşayan kedi cinsidir. Yüzmeyi seven bir türdür. Renkli gözleri vardır. Üç grup olarak değerlendirilebilir. Kimi Van kedilerinin iki gözü de turkuaz mavidir. Bazılarının her iki gözü kehribar sarısıdır. Kimisi ise, bir gözü mavi diğer gözü ise kahve, sarı tonlarındadır. Tüyleri genelde beyaz renklidir. Fiyatları değişmektedir.

Ankara Kedisi

Avrupa da Angora olarak bilinir. Tüyleri uzundur. Sıkça İran kedisi ile karıştırılırlar. Çoğunlukla beyaz renklidirler, fakat başka renkleri, olanları da mevcuttur. Bu kedi cinsi kuyruklarını, vücutlarında yatay olarak taşırlar. Fiyatları büyüklüğüne göre, tüy yapısına göre farklılık göstermektedir. Bu cinsin en kalıtsal özelliği sağır olmalarıdır.

İran Kedisi

Uzun ve oldukça yumuşak tüyleri vardır. Yuvarlak bir kafası, basık sevimli bir suratı vardır. Surat yapısı bakımından oldukça ilgi görmektedir. Satış fiyatları farklılık göstermektedir. Oldukça uysal, sakin kedilerdir. Tüyleri uzun olması nedeniyle günlük fırçalanması gerekmektedir. Rahatına çok düşkündür. Sahiplerinin, sevmesi çok hoşlarına gider.

Siyam Kedisi

Masmavi gözleri vardır. Göz yapısı bademi andırmaktadır. Tüyleri kısadır. Çevik güçlü yapısı vardır. Sıcakkanlı kedilerdir. Sosyal dışa dönüklerdir.

Tekir Kedi

Tüylerinde hemen hemen her renk var. Her köşe başında bu cinse rastlamak mümkündür. Melez bir özelliğe sahiptir. Saf bir ırk değildir.

American Shorthair

Orta büyüklükte bir yapısı vardır. Boyunları kaslıdır. Geniş bir göğsü vardır. Ağız yapıları da oldukça büyüktür. Bacakları kuvvetlidir. Genelde haşereleri evden uzaklaştırmak için beslenmektedir. Tüyleri serttir. Kalın ve sıktır.

Chinchilla

Güney Amerika kökenlidir. Sakin, oldukça uysaldırlar. Yumuşak bir ses tonuna sahiptir. İlgiyi çok severler. Burunları kırmızı renklidir.

Keşmir Kedisi

Bu cins kedilerin, yüzleri geniştir. Burunları yuvarlaktır. Ağızları, burunlarına doğru çekik bir yapıdadır. Pati yapıları küçüktür.

Sibirya Kedisi

Kasları belirgindir. Düz bir şekilde durduklarında arka bacakları ön bacaklara göre hafifçe uzundur. Sivri kulaklara sahiptir. Sokak kedileri gibi yaşayabilmektedir. Üremeleri farklı olduğu için renkleri de farklıdır.

Birman Kedisi

Sakin, uysal bir ırktır. Kalın kaslı bir yapısı vardır. Kuyruk bölgesi yapılı ve tüylüdür. Bakımı zor bir kedidir. Siyam ve Ankara kedi cinslerinden ürediği bilinmektedir.

Kediler cinsleri, yapıları, özellikleri bakımından çeşit çeşittir. Bu da fiyatlarında farklılıklara neden olmaktadır. Bakım koşulları cinslerine göre değişmektedir.

 

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-12-04 22:20:55.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Sahiplenme Nasıl Yapılmalıdır?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Yavru Kedi Fiyatları

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN