15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi maması

5 Adımda Kedilerin Maması Nasıl Değiştirilir?

5 Adımda Kedilerin Maması Nasıl Değiştirilir?

Mamayı değiştirmek aniden bir kedinin sindirim sistemine zarar verebilir ve karın ağrısı, kusma ve ishal ile sonuçlanabilir. Bazen kedinizin mamasını değiştirmeniz gerekebilir.Belki veterineriniz bu şekilde uygun gördü veya farklı nedenlerden ötürü değiştirmek istiyorsunuz.İşte 5 Adımda kedilerin maması nasıl değiştirilir?

1 – İlk önce veterinerinize danışın. Yeni mamanın kedinizin yaşam aşamasına ve sahip olabileceği herhangi bir tıbbi duruma uygun olduğundan emin olmak veterinerize danışmak mantıklı olacaktır.

2 – Daha sonra, yeni yiyeceği önceki yiyeceğe karıştırmaya başlayın. Kedinizin sadece birini veya diğerini seçememesi için iyice karıştırın, % 25 yeni ve % 75 eski ile başlayın.

3- Herhangi bir sorun gözlemlemediyseniz. Dört ya da beş gün sonra, kedinizde kusma, ishal veya yiyeceklerden kaçınma belirtileri görülmediyse,% 50 yeni ve % 75 eski olarak devam edin.

4- Herhangi bir sorun gözlemlemediyseniz. Dört ya da beş gün sonra, kedinizde kusma, ishal veya yiyeceklerden kaçınma belirtileri görülmediyse,% 75 yeni ve % 25 eski olarak devam edin.

5- Herhangi bir sorun gözlemlemediyseniz. Dört ya da beş gün sonra, kedinizde kusma, ishal veya yiyeceklerden kaçınma belirtileri görülmediyse, %100 yeni mama ile kedinizi besleyebilirsiniz.

Kedinizi yeni mamasına alıştırma sürecinde bir sorun görmeniz halinde, bir önce ki adıma dönünüz.Bir kaç gün bekledikten sonra tekrar yeni adıma geçebilirsiniz.

Originally posted 2020-11-18 12:46:55.

Paylaş:
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerin Beslenmesinde 6 Altın Tavsiye
SONRAKİ PAYLAŞIM
Ev Kedisi Aşı Takvimi

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN