15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
enjoy kedi maması

Enjoy Kedi Maması

Enjoy Kedi Maması

Türkiye’de kedi sahiplerinin ve yanı sıra sokak kedilerini besleyen kişilerin en çok tercih ettiği kedi maması markalarının başında Enjoy geliyor. Son zamanlarda sürekli daha popüler hale gelen markanın hem ev kedileri hem de sokak kedileri için farklı içerik değerlerine sahip mama çeşitleri bulunuyor. Çünkü ev kedileri yaşam alanlarındaki sınırlılığın getirdiği etki ile daha az efor sarf ediyor. Bu yaşam tarzı da vücudunun duyduğu enerjiyi karşılayabilmek için gerekli olan vitamin ve proteinlerin daha az olmasına neden oluyor. Sokak kedileri için ise bu durum tam tersidir. Bu nedenle her iki kedi yaşam biçimine göre farklı kedi maması çeşitleri Enjoy kedi maması çeşitleri arasında yer almaktadır.

Enjoy Kedi Maması Tercih Edilir Mi?

Zengin kedi maması çeşitliliğinin yanı sıra Enjoy kedi maması ürünleri, oldukça ekonomik fiyatlara sahiptir. Çok uygun fiyatlarda satışa sunuluyor olması nedeni ile oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılan bir kedi maması markasıdır. Kedilerin yaşam tarzı, sağlık durumu ve yaşı gibi faktörlere bağlı vücutlarındaki değişken besin ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmiş formüle sahip kedi maması çeşitleri bulunmaktadır. Böylelikle her kedi sahibinin sevimli arkadaşı için en uygun olan kedi mamasıyla beslenme düzenini oluşturabilmesini mümkün kılıyor. Bu özellikleri ve avantajları dolayısı ile de günümüzde tercih edilebilir kedi maması markalarından birisi konumunda bulunuyor.

Enjoy Kedi Maması Özellikleri

Enjoy kedi maması çeşitlerinde kısırlaştırılmış, aşırı kilolu veya obez, yavru kedi, yetişkin kedi gibi farklı kedi sağlık durumlarına yönelik mama formülleri kullanılmaktadır. Enjoy markasının kedi mamalarında ağırlıklı olarak tavuk etli mama çeşitleri bulunmaktadır. Enjoy markalı kedi mamalarının türüne göre oranları değişkenlik gösterse de tüm mamalarında buğday, mısır, kurutulmuş şeker pancarı, maya, keten tohumu gibi besinler kullanılmaktadır. Ayrıca bu kedi mamalarının içeriğinde çinko, fosfor, demir ve farklı vitamin çeşitleri de bulunmaktadır. Paketlerinde kedilerin yaş grubu, kilo durumu gibi hususlara bağlı olarak tamamen bilimsel verilere dayalı olarak düzenlenmiş günlük kedi beslenme tablosu bulunmaktadır. Bu tablo sayesinde en uygun olan beslenme programına denk gelen miktarlarda kedilere verilebilir.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi ile Seyahat
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Araba Tutması

0 Yorum

Bir Cevap Yazın