15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi ile seyahat

Kedi ile Seyahat

Kedi ile Seyahat

Kedi ile seyahat etme rehberimize hoşgeldiniz.

Kediniz ile seyahat etmek zor olabilir.Çoğu yavru kedi taşıma çantasına girmekten ve evden başka bir yere gitmekten pek hoşlanmaz. Sizinle yeni yerleri görmeyi seven bir kediniz varsa harika bir kediye sahipsiniz demektir.Seyahatten hoşlanmayan bir kediniz var ise bu durum oldukça stresli hale gelebilir.

Kedinizi uçakta yanınıza almak istiyorsanız her şeyi düşündüğünüzden emin olmanızı sağlayacak bir liste hazırladık.

tasima cantasi

Kedinizin Taşıma Çantasına İhtiyacı Var

Uçakta kedi ile seyahat etmek için sadece taşıma çantası ile yanınıza alabilirsiniz.Bazı hava yollarının taşıyıcılar için belli gereksinimleri bulunmaktadır;

Uçağınıza giderken bulunan güvenlik noktalarında kedinizi taşıma çantasından çıkarmanızı isteyebilirler.Bu nedenle havalimanına giderken kedinize tasma takarak taşıma çantasına koyunuz.Tasma olmaması halinda havalimanında kediniz sizi biraz yorabilir 🙂 . Kedinize tasma takmak istemiyorsanız havalimanına gitmeden önce uçuş yapacağınız hava yolu şirketini arayarak konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kedinizin Rahat Ettiği Taşıma Çantasını Seçin

Kediniz daha önce hiç bir taşıyıcıya binmediyse veya sevmediği bir taşıyıcıyı kullanmak istiyorsanız. Günler öncesinden oyunlar ile alıştırma yapmanız sizlerin faydasına olacaktır.

Taşıma çantasının içine rahat bir battaniye yerleştirerek kedinizin ulaşacağı bir noktada bırakın.Kediniz bu durumu araştırmak için taşıyıcı etrafında gezebilir.Kediniz durumu araştırdıktan sonra taşıyıcıya girmeye başlayınca, onu ödüllendirin.Her girdiğinde severek kedinizi memnun edin.Bu süreçten sonra gün içerisinde bir iki defa kapıyı bir dakika kadar kapatarak alıştırma yapın.Zamanla, kapıyı kademeli olarak daha uzun süre kapalı tutabilir ve kedinizi kısa mesafelerde taşıyarak pratik yapabilirsiniz.

bilgi

Havayoluna Erken Gidin ve Gerekenleri Anladığınızdan Emin Olun

Bunu yapmak için son dakikaya kadar beklemeyin. Mümkünse, en az bir ay kadar veya daha fazla havayolu şirketi ile iletişime geçin. Kedi taşımak için gerekenleri anladığınızdan emin olun.

Uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz hava yolu şirketini arayarak kedinizi kabine kabul edip etmedikleri hakkında bilgi alın.Eğer kabul etmiyorlarsa farklı bir firmaya yönelmeniz kediniz için daha iyi olacaktır.Lakin kargo alanında ani hava sıcaklığı değişimleri olabilmekte ve herhangi bir güvenlik ekibi bulunmamaktadır.

Gideceğiniz Ülkenin Özel İstekleri Olup Olmadığını Öğrenin

Ülkelerin genelde kedilerin girişi için özel gereklilikleri bulunmaktadır.Bazı aşılar ve kan testleri gerekli olabilir ve bu şeylerin belirli bir zaman aralığında olması çoğu zaman gereklidir.

Birçok uluslararası varış noktasına seyahatlerde, hazırlık için 6 ay veya daha fazla süre gerekir. Seyahate çıkmadan önce planlamanızı yaptıktan sonra kediniz için hazırlıklara başlayın.

kedi ilaci

Seyahatte Kedinizi Uyutmak veya Uyutmamak

Seyahat sırasında kediler oldukça stresli olabilir. Bazı tıbbi durumlara veya düz yüzlü ırkların üyelerine sahip olanlar sıcaklık ve basınç değişiklikleri ile stres nedeniyle solunum güçlüğü konusunda daha fazla sorun yaşayabilirler.
Yolculuktan önce sakinleşmesi için uyku ilaçları verilmesi, bazen tansiyonun düşmesine ve uçakta olumsuz tıbbi olay riskinin artmasına neden olabilir. Uyutmanın iyi bir fikir olup olmadığını belirlemek için veterinerinizle kedinizin bireysel tıbbi ihtiyaçları hakkında konuşun.

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atmayı unutmayın!

Tüm yazılarımızdan hemen haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi unutmayın.

Faceebok,İnstagram

Bol miyavlı günler dileriz.

Originally posted 2020-11-15 22:54:51.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Bitlenme ve Tedavi
SONRAKİ PAYLAŞIM
Enjoy Kedi Maması

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN