15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedilerde bitlenme

Kedilerde Bitlenme ve Tedavi

Kedilerde Bitlenme ve Tedavi

Kedilerde bitlenme. Kedi sahipleri ve bakıcıları tarafından yaşanan en büyük korkulardan bir tanesidir. Kediniz her kaşındığında, muhtemelen aklınıza bit olup olmadığı geliyor.

Birçok insan pirelendiğinde veya bitlediğinde bunun ilk sorumlusu olarak kedileri görür. Kediler bitlenir mi veya pirelenir mi?

Bitler kanatsız, küçük, koyu renkli böceklerdir. Kedilerde, en yaygın bit türü olan Felicola subrostratus’tur.Bitler bir kedinin kıllarına bağlanır, sonra oradan beslenir. Saç kıllarına yumurtlarlar.Bitler bir kedinin oldukça kaşıntılı olmasına neden olur ve bitli bir kedi durmadan kaşınır ve tüylerini kaybedebilir. Dikkatlice bakarsanız, tüyleri ayırarak, koyu bitleri veya açık renkli, yapışkan yumurtaları sık sık görebilirsiniz.

Kedi bitleri köpeklere veya insanlara geçebilir mi?

Bitler türe özgüdür. Bu, insan bitlerinin sadece insanları etkilediği ve kedi bitlerinin sadece kedileri etkilediği anlamına gelir. Kedinizin biti varsa, size veya çocuklarınıza geçme şansı bulunmamaktadır. Ancak, bitler aynı türün üyeleri arasında oldukça bulaşıcıdır.

Kedinizi Bitlerden Temizleme

İlk önce veterinerinize danışın.Asla reçetesiz bir ürün veya kedinizde, köpekler için üretilmiş bir ürünü kullanmayın. Köpekler için üretilen ürünler kedinizin cildini tahriş edebilir.

Kedinizin bit tedavisi devam ederken kedinizin yaşam alanını,yatak,yuva vs. gibi araçları tamamen süpürerek bitlerden arındırıldığından emin olun.

Kediniz hakkında sağlık ile ilgili daha çok bilgi almak için “sağlık” kategorimize göz etmenizi öneririz.Sitemizi facebook ve instagram üzerinden takip ederek kediniz hakkında bilgilere günlük olarak hızla erişebilirsiniz.

Facebook – https://www.facebook.com/kedibilgisi/

İnstagram – https://www.instagram.com/kedibilgisiofficial

Originally posted 2020-11-15 12:23:00.

Paylaş:
Kategori:Sağlık
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Tüy Bakımı
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi ile Seyahat

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN