15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
habes-kedisi

Habeş Kedilerinin Özellikleri

Habeş Kedisinin Özellikleri

Habeş kedileri, diğer kedilerle kıyaslandığı zaman çok daha yukarıya atlayıp zıplayabilir. Sürekli meşgul durumda olmayı sever, eğlenmek için yapmayacakları yoktur. Habeş kedileri evinize gelen misafirlerden çekinmezler. Bunun yanında kedinize pahalı oyuncaklar almak zorunda değilsiniz, o buna ihtiyaç duymaz. Basit bir şişe kapağından ip parçasına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi oyuncak olarak kullanacaktır. Sık sık kucağa alınıp sevilmekten ve mıncıklanmaktan fazlasıyla rahatsız olurlar. Karakteristik özelliklerinden birisi olan avcılık güdüleri, güvenlik ihtiyaçlarını doğurmaktadır. Bu sebepten daha rahat gözlem yapmak için, evin tepe noktalarında gezerler. Habeş kedinizi dolapların veya kapıların tepe kısımlarında taht kurmuş bir şekilde yakalayabilirsiniz. Bu afacanlar son derece zekidirler.

Eğitilmeleri halinde söylenenleri rahat algılar ve bu uyarılar doğrultusunda hareket ederler.  Sizleri yoracak olan yer ise haddinden daha fazla titiz bir yapıda olmasıdır. Habeş kedileri, sıcakkanlı ve ılımlı olmalarıyla bilinirler.  Genel olarak tüm insan ve hayvan dostlarıyla rahatlıkla ilişki kurmaktadırlar. Sosyal bir hayvandır. Çocukları ise biraz daha fazla sevmektedir. Bir çocukla, sıkılmadan tüm gün oyun oynayabilir. Çocuğunuzun kendisini geliştirmesinde ve küçük yaşta hayvan sevgisini öğrenmesinde de büyük rol oynayacaktır. Genel itibariyle evin içindeki diğer patili dostlarıyla da sorun yaşamaz. Özellikle yavruyken diğer dostlarıyla tanıştı ise, kardeşlik gibi yakın bir bağ kurabilmektedirler.

Enerjinin Diğer Adı Habeş Kedisi

Habeş kedisi, diğer kedilere göre uzun süre uykusuz kalabilen bir cinstir. Durmadan çevresine neşe saçar ve yorulmadan oyundan oyuna koşar. Hareketli yaşamak onun doğasında vardır. Yine de uyuyacağı zamanlarda kedi yatağının bulunduğu odanın ise tamamen havalandırılması ve temiz olmasını bekler. Yatağından çok uzak olmayacak şekilde su ve mama kaplarının yatağına yakın koyulması ise onun için idealdir. Siz elinizden geleni yaptığınız süre boyunca, küçük dostunuz sizinle 20 yıla kadar uzun bir ömür sürebilir. Ömürleri 10 ile 20 yıl civarı olarak beklenir. Ama uzun bir birliktelik istiyor iseniz, aşı takviminden tutun rutin kontrollere kadar asla ihmal etmemelisiniz. Özellikle Habeş kedisinin yaşı belirli bir olgunluğa eriştiği zaman, daha fazla ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir.

Originally posted 2020-10-31 21:26:49.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Malzemeleri: Neler Gerekli?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması İyi Mi?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN