15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
evcil hayvan alışverişi

Kedi Malzemeleri: Neler Gerekli?

Kedi Malzemeleri: Neler Gerekli?

Yakında yeni bir yavru kedi eve getirmek? Ne kadar heyecan verici! Bir yavru kedi, eğlenceli, sevimli, küçük bir yumrudan daha sevimli bir şey yoktur. Yavru kediniz hızlıca yetişkin bir kedi haline gelecek ve biraz şansla, gelecek yıllarda çok yakın arkadaş olacaksınız.

İlişkinize “kedinizin ihtiyacı olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olarak” sağlam bir şekilde başlayabilirsiniz.Aksi halde pisiniz sizlere kızabilir.

Yavru kediniz geldiğinde elinizde olması gerekenlere bir göz atın;

kedi kumu

Kedi Kumu

Bir kediye sahip olmanın en büyük avantajlarından birisi, her seferinde aynı alana gitme eğiliminde olmalarıdır. Bahçenizde veya evinizde kürekle kaka toplamanıza gerek yoktur. Ancak bu,kediniz için bir tuvalet alanına sahip olmanızı gerektirmektedir.
Bu konuda bir çok seçeneğiniz mevcuttur. Bir çöp kutusu, düz bir plastik tepsi gibi basit veya otomatik bir kola makinesi kadar karmaşık olabilir. Bütçenize göre herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Kedi Yatağı

Yatak

Kediler, uyumak için kendileri için hazırlanmış yerleri severler. Kedinize bir yatak almak istediğinizde, kendinizi çok çeşitli seçeneklerle karşı karşıya bulacaksınız.Ne alırsanız alın yumuşacık ve sıcacık olmasına özen gösterin. Bir yastık kadar basit olabilir, ancak araştırmalar kedilerin yuva tipi yatakları daha çok sevdiklerini gösteriyor.
Kediniz tüm bunlara rağmen sizinle yatmayı tercih edebilir.Ama onun için özel olarak yatma alanı hazırlamak iyi bir fikirdir.

Tırmalama Tahtası

Tırmalama Tahtası

Satın alacağınız ekipmanların çoğunda olduğu gibi, çok sayıda marka ve çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Ama işte kedinize doğru bir tırmalama tahtası almak için sizlere bir ipucu;

Sağlam ve dayanıklı. Bir kedi, oynadığı saldırı oyununda bir direğe sert bir şekilde çarpabilir, bu nedenle direğin yerinde ve dik olarak kaldığından emin olmak istersiniz. Kauçuk tabanlı olanları tercih edebilirsiniz.

Uzun olmalı. Genel olarak, 45 ila 60 cm aralığında bir şey muhtemelen yeterli olacaktır. En azından yetişkin kedinizin arka ayakları üzerinde dururken ulaşabileceği kadar uzun olması gerekir.

İsteğe göre dikey olmalı. Araştırmalar dikey olan tırmalama tahtalarının kediler tarafından daha çok sevildiğini göstermekte.Bir kaç tanesi yatay olanları tercih etmiş 🙂 Kedinizin dikey tırmalama tahtasıyla oynamaya meyilli olmadığını görürseniz, yatay bir tahta için tekrar mağazaya gitmeniz gerekebilir.

Gıda ve Su Kabı

Gıda Ve Su Kapları

Elbette, kediniz için yiyecek ve su kabına ihtiyacınız olacak. Paslanmaz çelik kaseler, veterinerlerin favorileridir, çünkü temizlenmesi ve sterilize edilmesi kolaydır. Cam ve seramik de popülerdir. Plastik kaseler tavsiye edilmez, çünkü eskiden kalmış kediniz için hoş olmayan kokuları tutabilirler. Plastik kaselerin ayrıca bir tür kedi aknesine neden olabilecek bir bakteri barındırması daha olasıdır.
Kasenin malzemesi ne olursa olsun, tasarımın sığ olduğundan emin olun – özellikle de kediniz hala küçük bir yavru kedi ise. Yiyeceklere kolayca ulaşabiliyorsa, kediniz daha rahat olacaktır.

Kedi Oyuncakları

Oyuncaklar

Yavru kediler eğlenceli hayvanlardır ve oyun zamanı gelişiminde önemli bir unsurdur. Kedi oyuncakları harika bir oyun zamanı aracıdır ve kedinizin hoşlandığı herhangi bir amaca yönelik oyuncak iyi olacaktır. Kedinin oyuncaktan küçük parçalar koparamadığından emin olun. Bir pinpon topundan daha küçük olan her şey potansiyel bir boğulma tehdidi olarak kabul edilmelidir.
Ve bir kedi oyuncağı olarak oynamak için elinize vermeyin. Şimdi sevimli olabilir, ama kedi daha büyük olduğunda ve eğlenme amaçlı ellerinize saldırmak için koşullanmış hale geldiğinde olmayacak!

Kedi Tarağı

Güzellik Ekipmanları

Kedinizin uygun bakım ekipmanları ile sevimli görünmesini sağlamak isteyeceksiniz. En azından, metal dişli bir tarak (keskin dişlere sahip olmamasına dikkat edin), kıl fırçası ve pire tarağı ilk etapta yeterli olacaktır.

Originally posted 2020-10-31 11:10:15.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Yemeğinizden Yiyebilir!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Habeş Kedilerinin Özellikleri

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN