15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Kediyle Akşam Yemeği

Kedi Yemeğinizden Yiyebilir!

Kedi Yemeğinizden Yiyebilir!

Arada bir yemeğinizi kediniz ile paylaşabilirsiniz,

Kedinizin beslenme alışkanlığının büyük bir kısmı besleyeci ve vitaminlerle zengileştirilmiş mamalar olmalıdır, ancak arada bir tabağınızdan kedinize ufak ödüller verebilirsiniz. Kedinizin ihtiyaç duyduğu atıştırmalıkları nasıl seçeceğini bilmeniz bu durum için yeterlidir.

et

Et
Kediler doğasında etçildir. Güçlü bir kalp, iyi görüş ve sağlıklı bir üreme sistemi için etten protein almaları gerekir. Pişmiş dana eti, tavuk, hindi ve az miktarda yağsız şarküteri etlerini onlara düşünmeden verebilirsiniz. Çiğ et veya tavuk asla vermeyiniz.

Kedi balık yerken

Balık
Balıklar, kedinizin gözleri için çok faydalıdır, böbrek hastalığı ve kalp rahatsızlıklarının yanı sıra gözlerinin keskin kalmasına yardımcı olan birçok omega-3 yağ asitine sahiptir. Konserve veya pişmiş balık verebilirsiniz. Ama suşi paylaşma – çiğ balık iyi bir fikir değil.

Tabakta kızarmış yumurta

Yumurta
Yumurtalar kediniz için bir başka süper protein kaynağıdır. Ama pişmiş olduklarından emin olun. Çiğ et ve balık gibi çiğ yumurtalar da kedinize zarar verebilir.

sebzeler

Sebze
Sebzeler ve meyveler kediniz içi çok faydalıdır (Kediniz tatlı tadları alamaz).Sebze ve meyveler zengin bir vitamin kaynağıdır ve sindirime yardımcı olmak için su ve liflerle doludurlar. Taze salatalık veya kavun, buğulanmış brokoli veya kuşkonmaz kediniz için iyi bir seçenek olabilir. Soğan ve sarımsaktan uzak durmalısınız.

peynir

Peynir
Peynir, küçük miktarlarda kedinize iyi gelen yüksek proteinli bir atıştırmalıktır. Ancak peynirdeki protein, et, balık ve yumurtadakilerden daha azdır. Ayrıca, pek çok kedinin midesi sütle baş edemez, bu yüzden peynirli mamülleri pek fazla önermiyoruz.

Arama Terimleri: Kedinizin gözleri için
Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Neden Kedim Bu Kadar Çok Miyavlar?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Malzemeleri: Neler Gerekli?

0 Yorum

    Bir Cevap Yazın