15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
Kedi-Miyavlaması

Kedi Miyavlaması

Kedi Miyavlaması

Miyav! Bir kedinin en belirgin ses özelliklerinden birisidir. Ancak kedilerin miyavlaması farklı ses tonlarında ve farklı ses şekillerinde olabilir. Bu her bir farklılık kedinin miyavlamasının farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleştiği anlamına gelir. Yani kedinin miyavlayış şekline göre ne demek istediği ve ne anlatmak istediği değişmektedir. Bu nedenle kedi miyavlaması konusunda özellikle kulak dolgunluğuna yani tecrübeye sahip olmak çok önemlidir. Karakteristik özelliklerinin de devreye girmesi ile birlikte miyavlama şekilleri kedilerin anlatmak istedikleri şeyin farklılık göstermesine neden olur. Ancak kedinin miyavlama tonu, miyavlamasının uzunluğu ve yanı sıra şekilleri temel olarak belirli olan şeyleri anlatma amacı taşımaktadır.

Kedi Neden Miyavlar?

Kedilerin dili olarak tabir edilen miyavlama, kediler için en temel iletişim araçlarından birisidir. Kedi miyavlaması halinde size bir şey anlatmaya çalıştığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle miyavlaması dinlenmeli ve tam olarak ne anlatmaya çalıştığının anlaşılmaya çalışılması gerekir. Kedilerin miyavlama şekillerine göre tam olarak ne demek istediklerini hemen hemen anlayabilmenizi sağlayacak yönergeler bulunmaktadır. Dikkat çekmek, oyun oynamak, yemek istemek, mutluluğunu belli etmek ve daha pek çok farklı şey için kedilerin miyavlaması gözlemlenebilir. Bu gibi hususlar konusunda mutlaka kedi sahibinin bilgi ve deneyime sahip olması kedisi ile kuracağı ilişkide başarılı olabilmesi açısından çok önemlidir.

Kedi Neden Miyavlamayı Keser?

Her kedi çok fazla konuşmaz yani miyavlamaz. Ancak bazı kedilerde çok çenebazdır ve sürekli miyavlama ile konuşur. Böyle bir karaktere sahip olan bir kedinin aniden miyavlamayı kesmesi ise kesinlikle normal bir durum değildir. Eğer gün içerisinde her şey için sürekli konuşan bir kedi aniden konuşmayı keserse, bunun altında yatan nedenlerin iyi bir şekilde araştırılması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Aksi halde kedinin psikolojinin bozulmasına bağlı olarak hırçınlaşması, sorununun anlaşılmamasına bağlı olarak aranızdaki ilişkinin bozulması gibi problemlerle karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenle kedinin miyavlaması kadar aniden kesilen kedi miyavlaması ile de ne anlatmaya çalıştığını ve sorununun ne olduğunun araştırılması ve anlaşılmaya çalışılması çok büyük bir önem taşımaktadır.

Originally posted 2020-12-30 12:32:22.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Micho Kedi Maması Nasıl?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Tırmalama Tahtası Ne İşe Yarar?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN