15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
tırmalama

Kedi Tırmalama Tahtası Ne İşe Yarar?

Kedi Tırmalama Tahtası Ne İşe Yarar?

 

Kedilerin ne kadar huzur verici, oyun sever ve sakin varlıklar olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Tıpkı insanlar gibi bu evcil dostların da bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken belli faktörler bulunmaktadır. Kediler için seçilen pek çok ürün, onların gelişiminin sağlanabilmesi için de oldukça önemlidir. Bu ürünlerin başında ise tırmalama tahtası yer almaktadır. Pek çok farklı üründen elde edilen bu tahta, kedilerin tırnaklarının törpülenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ancak bu ürünler sadece bu işlevi görmemektedir. Kediler için alınan tırmala tahtalarının ne işe yaradığına dair tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

Kedi Tırmalama Tahtası Hangi Alanlarda Kullanılır?

 

Tırmalama tahtası kedilerin tırnaklarını törpüleyebilmeleri için oldukça önemli bir üründür. Ancak bu ürün aynı zamanda kedilerin kas gelişimini de desteklemektedir. Halat ya da farklı malzemeler ile donatılmış olan bu ürünlere kediler aynı zamanda tırmanmaktadır. Pek çok oyunu bir arada yapabilen kediler, tırmalama tahtası sayesinde gerinebilmekte ve günlük egzersizlerini de sağlayabilmektedir.

Tırmalama tahtası aynı zamanda kedilerin becerilerini de geliştirmektedir. Daha yavru iken bu tahtaya alıştırılan kedilerin refleksleri de daha hızlı gelişmektedir. Kendi başına tahtanın en tepesine kadar tırmanmaya çalışan kediler bu tahta sayesinde özgüvenlerinin gelişmesine de destek olmaktadır. Aynı zamanda tırmanma tahtası kedilerin oyun konusunda daha pratik davranmasına da olanak sağlayan önemli bir üründür.

Originally posted 2020-05-26 18:23:11.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Miyavlaması
SONRAKİ PAYLAŞIM
Herkese mutlu, sağlıklı ve güvenli bir yıl dileriz.

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN