15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kediyatağınedir

Kedi Yatağı Nedir?

Kedi Yatağı Nedir?

 

Kediler oldukça sevimli ve oyun sever varlıklar olarak bilinmektedir. Sürekli hareket halinde olan bu evcil hayvanlar belli ürünler ile desteklenmekte ve sağlıklı gelişimleri için uygun ortamın da hazırlanması gerekmektedir. Kedi yatağı, kedilerin gelişimi konusunda oldukça önemli bir üründür. Belli ürünlerden tasarlanan ve kedilerin çoğu zamanını üzerinde geçirmesini sağlayan bu pofuduk ürünler pek çok pet shop mağazası tarafından kolaylıkla temin edilebilmektedir. Elbette bu ürünlerin de çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitlere bağlı olarak da özellikleri söz konusu olan bu ürünler, kedilerin düzenli ve kaliteli bir uyku uyuyabilmesi için de oldukça önemlidir. Kedi yataklarının bilinen özellikleri aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Kedi Yatağının Özellikleri

  • Kedi yatağı genellikle elyaftan üretilmektedir. Isıtıcı özelliği bulunan bu madde, kedilerin kış aylarında vücut sıcaklıklarını koruyabilmeleri için oldukça önemlidir.
  • Kedi yatağı yıkanabilir özelliklere sahiptir. Bu sayede tuvaletini yatağa yapan kedilerin hijyeninin sağlanabilmesi için bu yataklar çamaşır makinesinde de yıkanabilmektedir.
  • Bahçede yaşayan kediler için üretilmiş olan su geçirmez kedi yatakları bulunmaktadır. Bu sayede yağmur ya da kar gibi faktörlerin yatağın ıslanmasına neden olması da mümkün olmamaktadır.
  • Kedi yatağı özellikleri arasında hasır olan modeller de bulunmaktadır. Ancak pek çok kedi yumuşak yatakta yatmayı bu ürünlere tercih etmektedir. Kediler hasır ürünlerde elyaf yataklar kadar rahat edememektedir.

Originally posted 2020-10-27 13:38:23.

Paylaş:
Kategori:Pratik Bilgiler
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
2020 Yılı için Kedi Aşı Fiyatları
SONRAKİ PAYLAŞIM
British Shorthair Kedi Sahiplenme

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN