15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedievleri

Kediler Kedi Evine Nasıl Alıştırılır?

Kediler Kedi Evine Nasıl Alıştırılır?

 

Kediler, insanlar için önemli varlıklardan biridir. Evlerde kişilerle birlikte yaşayabilen ve oldukça sadık olan bu canlıların bakımlarının sağlıklı bir biçimde sağlanabilmesi için belli ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Pet shoplar aracılığı ile temin edilebilen bu ürünlerin başında ise barınmalarını sağlayabilen kedi evi gelmektedir. Kedi evlerinin çeşitleri oldukça fazladır. Sadece bir kulübe halinde olabilen küçük evler, merdivenli ve tırmalama tahtalı olacak şekilde de üretilmektedir. Bu ürünler sayesinde kedilerin sağlıklı gelişimi de sağlanabilmektedir. Kedi evi satın alan kişiler evcil hayvanlarını bu evlere alıştırmaya çalışırken bazı zorluklar ile karşılaşabilmektedir. Bu nedenle de kediler kedi evine alıştırılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise aşağıda yer almaktadır.

Kedileri Kedi Evine Alıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Kedileri kedi evine alıştırabilmek için öncelikle içeriye girmesi ve keşfetmesi için zaman verilmesi gerekir. Kediler keşfetmeyi seven varlıklar olduğu için öncelikle kedi evini inceleyeceklerdir.
  • İçine girip yatmayı başaramayan kediler için en uygun yöntem daha önce yatmış olduğu bir yastığın içeri konulmasıdır. Böylece kedi kendi kokusunun olduğu yastığın varlığını fark edince eve yerleşme aşamasına geçecektir.
  • Kedi evi içine konabilecek bir yastık bulunmuyor ise oyuncak ya da hoşuna giden bir başka nesnenin de konulması uygun olabilmektedir. Bu sayede kısa zaman içerisinde bu küçük canlılar evlerinde vakit geçirmeye başlayacaklardır.

 

Originally posted 2020-10-24 19:07:43.

Paylaş:
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Evi Nedir?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedi Yatağının Faydası

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN