15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedilerin beslenmesi

Kedilerde Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

Kedilerde Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

Kediler, yavru oldukları dönemlerde henüz gelişime açıktırlar. Uysal ve aynı zamanda zevklerin oturmamış olmasından kaynaklı olarak yemek düzeni yavru dönemde itibaren şekillendirilmelidir. Kedilerde beslenme en önemli unsurdur. Her şeyi yemeye alıştırılmaları sayesinde seçici olmaktan çıkarak mama haricindeki besinlere de ilgi gösterebilirler. Kedilerde beslenme için yoğurt, peynir ve süt yavru dönemlerde tercih edilebilir. Kedilerin kemik gelişimine doğrudan katkı sağlayan besin ürünleri grubunda yer alıyor olmaları sayesinde etkili sonuçların alınabilmesinde önem teşkil ederler.

Kedi Beslenme Dönemleri

 • Yeni doğan
 • Süt emme dönemi: Doğum – 1 ay
 • Sütten kesilme dönemi: 1 ay – 2ay
 • Büyüme ve gelişme dönemi: 2 ay sonra olacak şekilde ayrılım gösterir.

Kedilerin gelişimi boyunca günlük olarak bir kase sütle besin takviye gerçekleştirilebilir. Kediler, her beslenme döneminde süte bayıldıklarından dolayı hem onlar için güzel bir beslenme deneyimi elde edilir hem de gelişimlerinde olumsuz etkiler ortadan kaldırılır.

Kedilere Yiyecekler Nasıl Verilmelidir?

Kedilerin beslenmesi için kaplara koyulacak olan yiyeceklerin ılık olması gerekir. Çok soğuk veya çok sıcak yiyecekler kedilerin sağlığı açısından tehdit edici unsurların oluşmasını sağlayabilirler.

Yaş mama ve kuru mamalarda her zaman son tüketim tarihine dikkat edilmelidir. Kedilerin bağışıklık sistemlerini geliştirmek için tercih edilen yiyeceklerin her zaman taze olması onları mutlu edeceği gibi daha kolay bir yemek yeme olanağını da sağlar.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Tuvalet Eğitimi

1 Yorum

 • Ocak 18, 2018 at 10:17 am
  Rabia Genç

  Kendime mahalleden 1 kedi edinmiştim. Kendisini evime aldığım zaman çok acıkmış haldeydi.Neredeyse konu da dediğiniz her şeyi yapmışım. Şuan kapımın önünde neredeyse 15 tane kediye sahipleniyorum 🙂

  CEVAPLA

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: