15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
proplan kedi maması

Proplan Kedi Maması İnceleme

 

Proplan Kedi Maması İnceleme

Proplan kedi maması oldukça fazla satan bir ürün. Birçok kedi besleyen kişi bu nedenle, bu mama markası hakkında bilgi arayışı içine giriyor. Kedi maması arayışı içinde olanlar için hazırlanan, proplan kedi maması  sonuçları faydalı olacaktır.

Proplan Yaşlı Kedi Kuru Mama Çeşitleri

Yaşlı kediler ile genç kedilerin beslenme ihtiyaçları farklılık göstermektedir.

Bu nedenle proplan yaşlı kediler için şu mama çeşitlerini satışa sunuyor;

  • Original senior longevis 7+ yaşlı kedi maması: iştah açıcı ve kedi ömrünü bir yıl daha arttırdığı kanıtlanmış.
  • 7+ hindi etli ve pirinçli kısırlaştırılmış yaşlı kedi maması: omega 3 ve 6 içerdiğinden, deri ve tüy sağlığına katkı sağlıyor. Yüksek protein ve düşük karbonhidratlı.
  • 7+ longevis tavuklu ve pirinçli yaşlı kedi maması: başta E ve C vitamini olmak üzere birçok vitamini içeriyor. Kedilere iç ve dış koruma sağlıyor.

Proplan markasının yaşlı kedi mamaları, 7 yaşın üzerindeki kediler için hazırlanmıştır. Bu ileri yaştaki kedilerin daha az yağ depolaması ve daha çok koruma sağlaması için gerekli içeriklere sahip bulunuyor.

Proplan Yetişkin Kedi Kuru Mama Çeşitleri

Proplan yetişkin kediler için, daha çeşitli mamalar üretiyor. Bunların arasında; somonlu ve ton balıklı ile hindili ve tavuklu (kısırlaştırılmış kediler için), tavuklu ve pirinçli, hindili ve pirinçli ile somonlu ve pirinçli mamalar bulunuyor. Mamaların içeriğinde ise; bağışıklık güçlendirici, cilt ve deri besleyici, idrar yollarını destekleyici, aşırı kilo almayı önleyici ve enerji sağlayıcı maddeler mevcut.

Proplan Yavru Kedi Kuru Mama Çeşitleri

Proplan yavru kedilerin gelişimlerin katkı sağlamak maksadı ile mamalarda protein oranını % 40’lara yükseltmiş. mamanın içinde bulunan DHA maddesi ile de, yavru kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklara karşı daha dirençli olmalarını sağlıyor. Mamalarda ayrıca, idrar yollarının gelişimini sağlayan fosfor, kalsiyum ve sodyum gibi maddeler de bulunuyor. Proplan yavru kediler için; tavuklu ve pirinçli ile deri ve mide hassasiyeti olanlar için hindili mama çeşitlerini satışa sunuyor.

Diğer Kedi Mamaları

Proplan, beslenmeyi takviye eden yaş mamalarını da aynı başlıklar altında sunuyor. Yaş mamalar, gesin takviyesinin yanında daha fazla enerji sağlayan veya diyet maksatlı kullanımlar için değişik özelliklerde üretiliyor. Özellikle yavru kedileri kuru mamaya alıştırmak için, bu yaş mamalar oldukça yardımcı da oluyor.

 

Daha fazla pratik bilgi için “Pratik Bilgiler” kategorimize göz atınız.

Facebook ve instagram sayfalarımızı takip etmeye unutmayın!

Originally posted 2020-10-01 22:54:56.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Tüy Bakımı!
SONRAKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN