15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
kedi tüyü

Kedilerde Tüy Bakımı!

Kedilerde Tüy Bakımı!

Bu makalemizde kedilerde tüy bakımı nasıl yapılır bunu inceleyeceğiz.

Bazı kediler bakımlı olmaya bayılırken, bazıları için alışması biraz zaman alır. En iyi sonuçlar için, hem sizin hem de kedinizin rahatladığı bir zamanı seçin.İlk önce kısa seanslarla kedinizi bakıma alıştırın ve kediniz rahatladıkça bu seansların sürelerini uzatın.Kedinizi severek ve okşayarak bakıma başlayın.Daha sonra tarak veya fırçayla bakıma devam edin.Göbek, kalçalar, kuyruk ve kulaklar gibi hassas bölgelere nazik olun.Her zaman tüylerin uzadığı yöne doğru tarayın. Bakımın sonunda küçük dostunuzu bu iyi davranışı için ödüllendirin.

keditarağı

Piyasada bir çok tarak ve fırçalar bulunmaktadır.Kedinizin en çok hangi tarak veya fırçadan hoşlanacağını deneyerek bulabilirsiniz.Uzun tüylü kediler için, geniş dişli veya saçma tarağı ile başlamak iyidir.Bu,kedinizin kıllarını çözer ve temizler.Ardından ince bir tarak ile fazla tüyleri toplayabilirsiniz.

kedi tarağı

Kısa tüylü kediler genellikle yumuşak tüylü fırça ile ovalanmalıdır.Kedinizin tüyleri çok kısaysa elinizle ovmanız yeterlidir. Pire tarağı yalnızca pire temizlemek için kullanılmaz.Aynı zamanda uzun tüylü kedilerde tüy sağlığı ve döküntüleri giderdiği için önemlidir.

Kedinizin bakım hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Kedilerde Bakım Ve Banyo” isimli makalemizide okumanızı tavsiye ederiz.

Originally posted 2020-09-02 23:10:48.

Paylaş:
Kategori:Bakım
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Herkese mutlu, sağlıklı ve güvenli bir yıl dileriz.
SONRAKİ PAYLAŞIM
Proplan Kedi Maması İnceleme

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN