15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.kedibilgisi.com 300
mito-kedi-mamasi

Mito Kedi Maması Kaliteli mi?

Mito Kedi Maması Kaliteli mi?

Türkiye’ de üretilen bir kedi maması olarak, bu tür ürünlerin yurtdışından ithal edilmesi konusunda ki alışkanlıklarımızı yıkan bir markadır Mito. Çağatay A.Ş. tarafından Mito, Micho, Bonacibo markaları altında çeşitli ve farklı bileşenlere sahip kedi mamaları üretiliyor. Ayrıca şirket, köpek mamaları ve kuşyemi üretimi de gerçekleştiriyor. Ülkemizde üretiliyor olması, muadili pek çok ürünle kıyaslandığında, oldukça ekonomik fiyatlarla kullanıcıya ulaşıyor. Mito kedi maması ise Mito ve Mito Mix markalarıyla iki farklı ürün olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu ürünlerin ikisi de bitkisel ve tahıl ağırlıklı. Ancak Mito mix aynı zamanda tavuklu olarak kedi dostlarımızın damak zevklerine hitap ediyor.

Mito’ nun İçeriği Nasıl?

Ekonomik fiyatının yanında, bir de Türk markası olma avantajına sahip olan ürünün tazeliğinden şüphe etmek yersiz. Bunun yanında her iki Mito ürününde bileşenlerinin analiz edilmesi, kedilerin günlük gıda gereksinimlerine tam olarak yanıt veremediğini üzülerek görüyoruz. Ancak hemen altını çizelim, yurtdışından ithal edilmiş pek çok ünlü kedi maması markası için de aynı sorunlar geçerlidir. Dolayısıyla Türk markası olarak kalitesi bir ürün demek de yanlış bir çıkarsama olur. Ancak evdeki kediniz için Mito kedi maması tercih edecekseniz, yanı sıra bazı vitaminler, protein, karbonhidrat ve mineralleri de başka gıdalar veya farklı mamalar vererek dengelemeniz şart. Aynı zamanda farklı renklerde üretilmiş tabletleri, genellikle kullanıcılar üzerinde çekici bir etki oluşturuyor. Ancak bu renkler zararsızda olsa, gıda boyası aracılığıyla kazandırılıyor.

Mito Kullanılmalı mı?

Mito kedi maması, çok ekonomik bir ürün. Bu sebeple de yoğun şekilde tercih ediliyor ve hem evde yaşayan ve hem de sokak kedileri için kullanılıyor. Bununla birlikte özellikle evcil ve kısırlaştırılmış kediler için asla uygun bir mama değildir. Sokak kedilerine mama alma konusunda en sık tercih edilen mamalardan biri olarak öne çıkıyor. Elbette bu konuda tercih edilmesinde, sokak kedileri için çok miktarda mama alınması ihtiyacı ve Mito’ nun da ekonomik olması geliyor. Yanı sıra kullanıcı yorumları, kedilerin mamayı çok isteyerek yemedikleri, tüy dökülmesi başlaması, ishal ve benzeri şikayetleri de kapsıyor.

Originally posted 2021-01-08 13:00:59.

Paylaş:
Kategori:Beslenme
ÖNCEKİ PAYLAŞIM
Kedilerde Halsizlik Sebepleri
SONRAKİ PAYLAŞIM
Masum Bakışlı Sevimli Kedi Scottish Fold

0 Yorum

YORUM GÖNDERİN